N

Naveen Andrews

Naveen Andrews Biyografisi

Neveen Andrews, 1969 doğumlu Hint asıllı İngiliz oyuncu. Dünyaca ünlü ve Emmy ödüllü dizi Lost’da canlandırdığı ‘Sayid Jarrah’ adlı karakterle tanınıyor.

Naveen William Sidney Andrews, 17 ocak 1969’da Wandsworth, Güney Londra’da Thames Nehri‘nin kıyısında epeyce muhafazakar bir ailede doğdu. 16 yaşındayken okuduğu Emanuel School’da çalışan matematik öğretmeni Geraldine Feakins’e aşık olan Andrews, 7 yıl sonra 1992’de ondan Jaisal adında bir erkek çocuk sahibi oldu. Bu olay, babasıyla arasının bozulmasına sebep oldu.

Drama okullarına başvuran Andrews, Londra’daki Guildhall Müzik ve Drama Okulu’na (School of Music and Drama) Ewan McGregor ve David Thewlis ile benzer dönemde kabul edildi. Çalışmalarının karşılığını, 1991 yılında Hanif Kureshi’nin London Kills Me adlı filminde oynama fırsatı yakalayarak alan Andrews, 1996’da İngiliz Hasta (The English Patient) filminde canlandırdığı Hintli asker Kip rolüyle aldığı iyi eleştirileri pekiştirdi. Aynı sene Kama Sutra: Bir Aşk Hikayesi (Kama Sutra: A Tale of Love) ve arkasından, arasında True Love and Chaos (1997), My Own Country (1998), Bride & Prejudice (2004) da olan çoğu filmde oynadı.

Naveen Andrews, 2004’de yayınlanmaya başlanan ve o andan itibaren büyük beğeni toplayan televizyon dizisi Lost’ta ‘Sayid Jarrah’ karakterini canlandırmaya başladı. Popülaritesi gittikçe artan Andrews, 2006 yılında People Magazine dergisi kadar belirlenen Dünya’nın En Hoş İnsanları listesinde (World’s Most Beautiful People) yer aldı.

20’li yaşlarında Londra’da yaşadığı dönemde, içki ve uyuşturucu bağımlılıkları edinen Andrews’un galibiyet vaadeden kariyeri, hemen hemen sona ermek üzereydi. Hayatını bitmiş yoluna sokmak için Atlantik’i geçerek Birleşik Devletler’e rehabilitasyona giden Andrews bunda başarılı oldu. Hobi olarak gitar çalıp şarkı da söyleyen Andrews’a göre, Londra ona uyuşturucu ve alkolle ilgili acı doymuş anılarını hatırlatıyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nihat Genç

Barbara Hershey ile bir birliktelik yaşayan Andrews, şuanda Los Angeles’ta yaşıyor. Çiftin bir vakit öbür kaldığı 2005 yılında, Andrews başka bir kadından bir erkek çocuk sahibi oldu. O ve Hershey’nin temmuz 2006’da bitmiş biraraya geldiği dönemde Andrews bu kez de Manhattan plajında bilinmeyen bir kadınla öpüşürken fotoğraflandı fakat menajeri çiftin hala beraber olduklarını açıkladı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı