N

Nazenin Tokuşoğlu

Nazenin Tokuşoğlu Biyografisi

Nazenin Tokuşoğlu, 4 Ağustos 1976 tarihinde Konya’da doğmuştur. Aslen İzmirlidir. Hava Kuvvetlerinde F-100 savaş uçağı pilotu olan babası Kahraman Tokuşoğlu baştan sona Türkiye’deki hava üssü olan bir fazla şehirde yaşamışlardır. Annesinin adı Neşe’dir. Göksenin adında bir erkek kardeşi vardır. Babası emekli olduktan daha sonra Iftihar Hava Yolları şirketinde pilotluk yapmakta iken son seferinde Danimarka‘nın başkenti Kopenhag‘ın 251 kilometre batısındaki Billund Havalimanı’na iniş sırasında kalp krizi geçirerek 4 haziran 2003 tarihinde vefat etti.
Nazenin Tokuşoğlu, Ankara’da Ankara TED kollejini bitirdi, peşinde istanbul’da Mimar Sinan Üniversitesinden mezun oldu. Okul yıllarında basketbol oynadı. Fatih Altaylı’nın sunduğu “Teketek” proğramında muhabir-editör olarak 1999 yılında gazeteciliğe başladı. Daha sonraki yıllarda da Kanal D asıl haber, Show başlıca haber ve Kuruluşundan beri Haber Türk televizyonunda haber muhabiri olarak tahsis yapan Nazenin Tokuşoğlu, “Neler Oluyor Hayatta” isimli programını yapmaktadır. bununla birlikte Gazete Habertürk muhabiridir.

Nazenin Tokuşoğlu, İstanbul’da hayata tutunmaya çalışan Afrikalıların yaşamından bir kesit sunan”Komşum Afrikalı” ve Anadolu’nun köy okullarını dolaşarak gerçekleştirdiği “Yaşasın Okulumuz” adlı belgeselleri yaptı.

Brad Pitt, Reese Witherspoon, Tilda Swinton, Shakira, PSY, Acun Ilıcalı, Cem Yılmaz, Nihat Özdemir, Ferzan Özpetek, Mustafa Sandal, Derya Büyükuncu, Nihat Altınkaya, Defne Joy Foster, Hülya Avşar, Turgut Özakman, Muazzez İlmiye Çığ, Güneri Civaoğlu, Nevin Yanıt ve daha yüzlerce önemli isimle özel mülâkat yaptı.

Nazenin Tokuşoğlu 2012 yılında da Survivor adasını ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında da Acun Ilıcalı kendisine yarışmacı olmayı öneri etti.

2013 yılında Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Ünlüler takımında Nazenin Tokuşoğlu da yarışacak.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Neslihan Yeldan

Survivor Nazenin Tokuşoğlu, 2013 yılında Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı’nın Hazırlayıp sunduğu 3. sezon Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Ünlüler takımında yarıştı. Yarışmada ünlüler takımında Bennu Gerede, Cengiz Çoşkun, Doğukan Manço, Erhan Yavuz, Larissa Gacemer, Nazenin Tokuşoğlu, Irmak Atuk, Ümit Karan yarışırken gönüllüler takımında ise Dağhan Külegeç, Bozok Görebilen, Gül Fakı, Duygu Çetinkaya, Emel Erdemanar, Hilmi Cem İntepe, Murat Ceylan, Mustafa Sürmen, Seda Akman yarıştı.

2013 yılında Hilmi Cem İntepe‘nin birinci olduğu yarışmada, Doğukan Manço ikinci, Ümit Karan üçüncü, Murat Ceylan dördüncü olmuştur.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı