N

Nevşin Mengü

Nevşin Mengü Biyografisi

Nevşin Mengü, 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. Burak adında bir erkek kardeşi olan Nevşin Mengü, politikacı Şahin Mengü ve Figen Mengü’nün kızıdır. Aslen Kastamonu İneboludur. İlkokulu bitirdikten daha sonra ortaokul ve liseyi Ted Ankara Koleji‘nde bitirdi. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra da yüksek lisans eğitimini istanbul, Galatasaray Üniversitesi‘nde “Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler” üstüne yaptı.
2005 yılında Kanaltürk televizyonladı. Nevşin Mengü, bu kanalda başlangıçta Kadınlar Kulübü programını sundu. 2006 yılında da Habertürk‘de muhabirliğe başladı. Gerisinde TRT’ye prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans’ın Tahran muhabirliğini gerçekleştirmek üzere Tahran’a gitgide artarak 1,5 yıl orada kaldı.

Özgürlük Gazetesi‘nde de 6 ay çalıştıktan sonra geçtiği CNN Türk kanalında editörlük yaptı ve esas haber bültenlerini sundu.

Nevşin Mengü, İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Farsça biliyor.

2017 yılının Mayıs ayında CNN Türk yönetimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmeye ilişkin olarak, “bütün ayrıntıları, oturdusu kalktısı toplam 23 dakika sürdü” ifadesi sebebiyle iktidara yakın bazı medya kuruluşları ve yazarlar göre ağır ifadelerle eleştirilen kanalın asıl haber spikeri gazeteci Nevşin Mengü‘yü yayına çıkarmama kararı aldı.

Nevşin Mengü, 2017 Ekim ayından itibaren Bavul dergisi’nde yazma kararı aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nil Burak
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı