N

Nihat Doğan

Nihat Doğan Biyografisi

2015 yılı Survivor All Star yarışmacısı olmaktan çıkarıldı. “Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

Nihat Doğan, 5 Mayıs 1973 tarihinde fakir bir ailenin çocuğu olarak istanbul’da dünyaya gelmiştir. Nihat Doğan babasının 3. eşinden olma 4 kardeşten ikincisidir. mus’un meşhur Batıkan aşiretindendir. On bir yaşındayken babasını kaybetti. Liseyi Avcılar’da bitirdi. Avcılar’daki bir dere bahçesinde şarkı söylemeye başladı. Orada yer alan lakin Almanya‘da ikâmet eden bir çiftin önerisiyle Almanya’ya gitti. 1989 yılında bir sene Almanya’da kaldı. Orada star olamayacağını düşünüp Türkiye’ye geri döndü.

Müzik kariyerine birincil albümümünü 1994 yılında “Kırdın Kalbimi” adıyla, Erol Köse prodüktörlük yardımıyla yaparak başladı.

Kendisinden 12 yaş büyük olan Seda Sayan’la uzun vakit nişanlı kalıp, kendisinden oldukça laf ettirmiştir. Nihat Doğan, söylediği her cümlede “fakat” kelimesini kullanan ve söylediği her sözle olay olmayı başarmış, insanlar aralarında “Nihat Doğan felsefesini” yaratmıştır. “Saygıda sıfır hatayla oynarım” sözü onu medyanın gündemine oturtmuştur.

Nihat Doğan Ak Parti İstanbul Beşiktaş İlçe Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Birim Sorumlusu olarak devir yapıştır.

2011 yılında Acun Ilıcalı‘nın sunduğu Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasına katıldı. 2011 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Alp Kırşan’ında Dominik’den sunuculuk yaptığı Survivor Ünlüler – Gönüllüler adlı yarışmada Ünlülerde; Asena Onur Iyi Anlamak, Derya Büyükuncu, Ebru Destan, Nihat Doğan, Özge Ulusoy, Pascal Nouma, Zeynep Tunuslu yarışırken, Derya Büyükuncu birinci, Nihat Doğan ikinci ve gönüllüler takımında olan Taner Tolga Tarlacı üçüncü olmuştur.

Nihat Doğan’ın taklitleri ise millet kadar en fazla peşine düşüp takip edilen ve merak edilenlerdendir. Yavuz Seçkin ve Kabiliyet Sizsiniz birincisi Sefa Doğanay bu konuda öne çıkan isimlerdir.

22 Şubat 2015 tarihinde TV8 ekranlarında başlayacak olan “Survivor All Star” yarışmasına; Turabi Çamkıran, Hilmi Cem İntepe, Merve Oflaz ve Pascal Nouma, Hasan Yalnızoğlu, Anıl Tetik, Nadya Zagli, Nihat Doğan, Ece Begüm Yücetan, Doğukan Manço, Bozok Görebilen, Arzu Çalın, Duygu Çetinkaya, Taner Özdeş, Almeda Abazi, Serenay Aktaş, Berna Canbeldek, Seda Aktuğlu, Hakan Hatipoğlu, Merve Okumuş, Sahra Işık, Fulya Keskin katılacak.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nurana Bagieva

14 Şubat 2015 tarihinde Nihat Doğan, Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili yazdığı tepki çeken tweet’i nedeniyle “Survivor All Star” kadrosundan çıkarıldı yerine eski futbolcu Ahmet Dursun katıldı.

10 Şubat 2018 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayacak olan “Survivor 2018 All Star” yarışmasında ünlüler kadrosunda Adem Kılıçcı, Hakan Hatipoğlu, Hilmi Cem İntepe, Merve Açık Fikirli, Murat Ceylan, Nagihan Karadere, Nihat Doğan, Sema Aydemir, Turabi Çamkıran, Ümit Karan olacak.

Stüdyo Albümleri:
2014 – O da Can
2011 – Arayamadım
2009 – 1071
2007 – Zoruna Mı Gitti
2007 – Allah belanı versin
2006 – Zorlama Kazanç
2005 – Bitanesinden Bitanesine
2004 – Seve Seve
2001 – Züleyha
2000 – Dayan Yüreğim
1998 – Anlamıyorlar
1996 – Ayrılık Acı Birşey
1994 – Kırdın Kalbimi

Filmleri :
2001 – Sultan
2013 – Harem (davetli oyuncu)

ATV‘de katıldığı bir söyleşide 15 dakika içinde döktürdüğü replikler halen dillerde ihtilal etmektedir.
“Biz bu okyanusta sadece bir damlayız.”
“Ben akvaryumda yüzmem okyanusta yüzerim.”
“Sen yanmasan ben yanmasam nasıl çıkar bu karanlıklar aydınlığa.”
“Köre ne kadar ne görene”

Nihat Doğan bir vakit önce, Kimi zaman felsefi boyutu da tartışılan sözlerini bir kitapta toplamayı amaçladığını da açıklamıştı. Doğan bu kitabı tümdengelim nedenini şu sözlerle açıklıyor: “Sanal alemde benim olmayan sözler benimmiş gibi gösteriliyor. Bundan Başka sulandırılıp, değiştirilip yayınlanıyor. Madem bu dek ilgi var, millet dürüst olanları görsünler ve beni de yanlış tanımasınlar istedim” diyerek anlatmıştı.

İşte müzik dünyasının en renkli simalarından olan Nihat Doğan ‘ın “kısa ve öz sözlerinden bazıları”.

Önce Nihat Doğan bu “kısa ve öz sözlerin” doğuşunun nasıl oluştuğunu söylediğini hatırlayalım:
 “Kahvaltıda otururken özlü söz çıkarmıyorum. O an, o duruma uygun bir söz çıkıveriyor ağzımdan. Yaradan ışık gibi gönderiyor. Daha fazla ekrandayken oluyor. Bir programa katıldığımda 50 arkadaşım arayıp “Nihat yine ne söyledin!” diyor. Burada Yunus Emre‘nin lafını hatırlayabiliriz. ‘Bir ben var bende benden içeri’, ben de şaşırıyorum onu görür görmez.”
 “Ben bu nesil savaşlara antremanlıyım. 10 senedir bu cephede savaşıyorum ben. Nihat Doğan sakal gibidir. Kestikçe daha gür çıkar”
 “Size ant ederim, karşımda bunları sinek gibi ezmezsem namerdim.”
 “Biz bir aynayız. Kim bize nasıl bakarsa, bizde kendisini böylece görür.”
 Biz veliler içerisinde deli, deliler içerisinde veliyiz.
 Nihat Doğan, Kurban Bayramı öncesi angus ithal edilmesi üstüne de garip bir yorum yapmıştı. Doğan’ın “Benim memleketimin koyunları bile bir öbür bakıyor” deyip bir koyunu öpmesi uzun vakit medyanın gündeminden düşmemişti. Nihat Doğan bu sözleri söylediği Başakşehir Zİraat Odasının toplahtısında sonra bir yerli bir ithal koyunla birlikte gazetecilere poz verip yeniden garip cümleler kurmuştu ”Deli dana dediler, danalarımızı değil ettiler. Tarımımızı kaybediyoruz. İktidarlardan bu işe el atmalarını rica ediyorum.”
 Nihat Doğan katıldığı bir TV programında “Avatar” filmini tam 9 kere izlediğini söylemişti. Doğan üç boyutlu filmi niçin gözlüksüz izlediğine ilişkin bir soruyu da “ Aslında ben o filmi tam 9 kere izledim. Tabii böyle olunca insan bildiği sahnelerde gözlüğünü de çıkarıyor. üstelik o esnada kız arkadaşıma su da vermiş olabilirim. Yani 1-2 dakikalık bir şart. Sanırım beni görebilen birey de o asıl eşit gelmiş” diyerek yanıtlamıştı.
 Bu bir savaştır ve benim bu savaştaki rolüm sakat sinektir! Biz sakat sinek olmasını bildiğimiz gibi ebabil kuşu olmasını da biliriz.
 Önüme trilyarlar serseydiniz. Siz sahte okeyler size çok teşekkür ediyorum.
 Saygıda sıfır hatayla oynarım.
İbrahim Tatlıses televizyon kolpacısı. Yiyorsa “face to face” halleder.
 Sevdiceğim olacak avrat böyle taşı sıkmalı, suyuna ekmek banmalı.
 Ben helalimin yoluna gül serdirtmem.
 Davulun çıkardığı ses ve şamata, içinin boşluğundandır.
 Benim koyunum Avrupa’dakinden öbür bakıyor.
 Menfi siyasetin zulmetli gözlükleri ile bakan, maalesef hakikati yalan, yalanı realite, meleği şeytan, şeytanı melek görür. Peştamal olan kişiyi de malesef peştamalsiz görür, yazar, çizer.
 Hemen bazı arkadaşlarımız film çekiyor,yapıyor. oysa bir tek yönetmen vardır, o da Allah’tır. Bizler ise yalnızca birer figüranız. Bizim yönetmenlikle işimiz olmaz.
 Size yemin billah ederim, ben adamı var ya sinek gibi ezerim.
 Bunlar varya bunlar, sahte okeyler.
 Benim gördüğüm bazı gerçekler bazı insanların kurduğu hayallerden daha reel.
 Allahımıza hamdolsun sanatsal olarak hoş bir olgunun içindeyim.
 Atatürk ne demiş yurtta sulh barışta sulh.
 Biz bir aynayız. Kim bize nasıl bakarsa, bizde kendisini öyle görür.
 Biz bir ışığız bizim yanımıza gelen aydınlanır, uzaklaşan karanlıklaşır.
 Eğer ruhlarımızı ortaya koyacaksak, senin ruhun benim ruhumun önünde diz çöker pişmanlık ister.
 Mesele sonuçlar bile açıklanmadan şampiyon almak değil, mesele kahraman olmaktır. Derya olimpiyatlara ancak turist olarak gider demiştik çıktı.
 Herkese yaranmak için susup ürkek bir tavuk gibi 100 sene krallık yaşayacağıma, Aslanlar gibi 1 gün delikanlıca yaşamayı seçim ederim.
 Ne demiştik; konuşan bir çoban, susan bir alimden fazla daha hayırlıdır.
 Mesele havuzun temiz sularında yüzmek yok, mesele hayatın kirli okyanusunda köpek balıkları ile yüzüp delikanlıca şereflice durmaktır.
 Ne demiştik: Mesele bedenin büyük olması değil, mesele yüreğin büyük olmasıdır.
 Biz Ülkemizin taşı için ağlarız. Derya (Derya Büyükuncu) ülkeyi soymak için ağlar. Annem bile olimpiyatlara girer Derya gidemez. Tarihe not düşmüştük hatırlayın.
 Lâfa gelince esersiniz, icraata gelince pamuk şekersiniz.
 Dünyanın yenilmeyen tek ordusu zamandır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nagihan Karadere
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı