N

Nil Anka

Nil Anka Biyografisi

2. sezon Show TV Bu Tarz Benim yarışmacısı

Nil Anka, 19 Kasım 1987 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Çocukluğu Türkiye’nin birçok şehri ve Almanya, Dubai, Amerika’da geçti.

1.74 cm. Boyunda ve 56 kilo olan Nil Anka, Adnan Menderes Üniversitesi Milletlerarası İlişkiler Fakültesi mezunudur. İkinci üniversite olarak Medya İletişim okumaktadır. Üniversite eğitimi esnasında kısa bir dönem fotomodellik yaptı. Üniversite bittikten sonradan müzik hayatına başladı ve çoğu tv programına katıldı ve klibi de vardır.

Şarkıcılık alanında star edinmek için çalışmaktadır. Single çıkardıktan sonradan dağıtılmış mekanlarda şarkıcılığa devam ediyor.

2015 yılında; sunuculuğunu Ebru Akel’in yaptığı ve Jüri koltuğunda renkli kişiliğiyle meşhur modacı Cemil İpekçi, tasarımcı Umut Eker ile stil danışmanı Sibel Arna ve model Chloe Loughnan’ın oturduğu Show TV 2. sezon “Bu Tarz Benim” yarışmasına yarışan olarak katıldı. Diğer yarışmacılar; Aygün Okumuş, Buse Akbaşak, Çağla Yıldırım, Duygu Harman, Ecem Akkaya, İdil Naz Kaluç, İrem Özcan (Sonja), Lidya Brylova, Müge Ökmen, Nazlı Tepetaş, Hikaye Ekinci, Özde Özkan, Serpil Cansız, Serpil Gök olmuştur.

1 Mart 2015 tarihinde yapılan final gecesinde yarışmanın birincisi İdil Naz Kaluç olmuştur.

Amerika’da sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımlarla gösterişli hayatını gözler önüne seren Dan Bilzerian, Nil Anka‘nın cesur sahne şovları ve iddialı Instagram paylaşımlarından etkilenerek Şubat 2016 ayında Nil Anka’yı özel davetlisi olarak Amerika’ya misafir etme etmiştir. Daveti geri çevirmeyen Nil Anka 2 ay sonra Amerika’da olacağını ve Bilzerian’la buluşacağını sevenleriyle paylaştı.

Ödülleri :
2012 – IRU- uluslararsı radyocular birliği radyo dostu usta ödülü

Albümleri :
2013 – Bana Uymaz (Single Albüm)
2013 – Aşk Zırhı (Single Albüm)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nil Karaibrahimgil
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı