N

Nil Karataş

Nil Karataş Biyografisi

2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

Nil Karataş, 1984 yılında İzmir’de doğmuştur. Konservatuardan keman ve piyano bölümünden mezun oldu.

10 yaşında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı keman bölümünü kazanarak müzik hayatına başlayan Nil Karataş, Ajda Pekkan ve Emel Müftüoğlu gibi birçok ünlü isme back vokallik yaptı.

Nil Karataş, daha önce de “Yemekteyiz” programında yarışmıştı.

Jüri üyelerinin; Hadise Açıkgöz, Murat Boz, Mustafa Filika ve Hülya Avşar olduğu 2. Sezon “O ses Türkiye” yarışmasına katıldı.

“O Ses Türkiye” yarışmasında söylediği “Yalnızlık Senfonisi” şarkısının milbüm yapma kararı alan Nil Karataş, birincil albümü “Mühür”ü Poll Production etiketi Polat Yağcı prodüktörlüğünde piyasaya çıkardı. Albümün çıkış şarkısı olan ve albümle benzer adı taşıyan “Mühür” şarkısının sözü ve müziği Aslızen imzası taşıyor. Keman solonun Nil Karataş göre icra edildiği “Mühür” şarkısında sanatçıya Türk Pop Müziğinin kuvvetli seslerinden Berkay Şahin eşlik ediyor.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Yine Hikaye Serter‘in sunuculuğunu oluşturacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Amblem Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır.

Albümleri :
2015 – Mühür

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nuri Gökaşan
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı