N

Nilay Deniz

Nilay Deniz Biyografisi

Nilay Deniz, 3 Mayıs 1993 tarihinde Açık Fikirli, Söke’de doğmuştur. Tam adı Kıymet Nilay Deniz’dir. Babası da bir oyuncu olan Nilay Deniz, annesinin ricası ile oyuncu olmuştur. Buna karşın üniversitede oyunculuk okumadı.
Ailesi ile birlikte yaşa köpeği vardır. 16 yaşında iken Ankara’da bir acemi çekicilik yarışmasına katılan Nilay Deniz’in adını (birincil üçe kalamasa da) duyan dizisinin yapımcıları yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde rol teklif etmişlerdir. O dizide Rüya karakterini oynayarak oyunculuk hayatına başladı.

2011 yılında “Mor Menekşeler” dizisinin çekimleri sırasında rol arkadaşı Zafer Algöz ona Shakespeare’in Kral Lear oyunundan esinlenerek “Cordelia” lakabı takmış olup o zamanden beri Twitter’da bu ismi kullanmaktadır. “Mor Menekşeler” dizisinde Sarp Levendoğlu, Umut Kurt, Ömür Arpacı, Nilay Deniz, Güven Kıraç, Sinan Tuzcu, Galibiyet Algöz, Ayçin İnci ile beraber oynadı.

2015 yılında “Aşk Her Yerde” dizisinde Özge Özpirinçci, Buğra Gülsoy, Tamer Levent, Tülin Oral, Lale Başar, Can Sipahi ile beraber rol aldı.

2017 yılında Fox Tv‘de oynayan ve başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan‘ın paylaştığı “Dayan Yüreğim” dizisinde 24 Şubat 2017 akşamı, 4’üncü bölümünden itibaren Ayşegül Atik de diziye dahil olup Cansel Elçin‘in annesi Türkan karakterini canlandıracaktır. Dizide keza Ege Aydan, Bora Akkaş, Didem İnselel, Bülent Alkış, Tuncer Salman, Mehmet Aslan, Ayşegül Atik gibi oyuncular da rol almaktadır.

Ödülleri :
2015 – 42. Pantene Altın Kelebek Özel Jürisi tarafından “Parlayan Yıldızlar” kategorisinde ödüle değer görüldü.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Dayan Yüreğim (Seray) (TV Dizisi)
2015 – Aşk Yeniden (Selin Şekercizade) (TV Dizisi)
2014 – Ah Neriman (Zeynep) (TV Dizisi)
2013 – Güneşi Beklerken (Begüm Varol) (TV Dizisi)
2013 – 20 Dakika (Misafir oyuncu)(TV Dizisi)
2011 – Mor Menekşeler (Cevriye) (TV Dizisi)
2011 – Hayata Beş Kala (Selma) (TV Dizisi)
2010 – Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Rüya)(TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nalan
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı