N

Nilay Duru

Nilay Duru Biyografisi

Nilay Duru, 12 Mart 1990 tarihinde İstanbul’da aslen Romanya göçmeni bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Bursa’da Uludağ Üniversitesi’nde İktisat Bölümünde okurken okulu dondurdu, daha sonra da bırakıp konservatuvara girdi. Devlet Konservatuvarını birincilikle bitirdi.
Küçüklüğünden itibaren tiyatroya alaka duyan Nilay Duru, konservatuvardan mezun olur olmaz Nedim Saban tarafından kadrosuna alındığı Tiyatrokare oyuncuları ile Çelik Manolyalar adlı oyunda oynadı.

Yazar Robert Harling’in yazdığı “Çelik Manolyalar” adlı tiyatro oyununda Oya İnci, Suzan Aksoy, Şenay Gürler, Suna Belirgin ve Dicle Akman ile birlikte rol aldı. “Çelik Manolyalar” da; daha önce sinemada Julia Roberts`ın oynadığı rolü, bu defa konservatuarı birincilikle tüketen Nilay Duru oynadı.

Nilay Duru, dizi oyunculuğuna ilk olarak 2014 yılında yönetmenliğini Osman Sınav, Mustafa Şevki Doğan, Raşit Çelikezer’in yaptığı ve başrollerinde Furkan Palalı, Pelin Akil, Zeynep Eronat, Erdal Cindoruk, Miraç Eronat, Rahmi Dilligil’in oynadığı “Kızıl Elma” Dizisi ile başladı.

2016 yılında ”N’olur Ayrılalım” adlı dizide Azize rolünde oynadı. Dizinin başrollerinde Nilay Duru, Aras Aydın, Gürgen Öz, Nilperi Şahinkaya oynadı.

Nilay Duru, 2 Eylül 2017 tarihinde Emrah Kıyan ile evlendi.

2018 yılında Yönetmenliğini Deniz Denizciler’in yaptığı “Baba Bi Buçuk” adlı komedi sinema filminde başrollerini Peker Açıkalın ve Rüzgar Erkoçlar’ın üstlenirken, filmin kadrosunda Nilay Duru, Hakan Alim, Deniz Özerman, Haldun Boysan, Ali Erkazan, Seyithan Özdemir gibi isimler yer alıyor.

2018 yılında “Yanımda Kal” filminde Çağlar Ertuğrul, Meriç Aral, Murat Aygen, Nilay Duru, Ege Aydan, Levent Sülün, Tuna Arman, Deniz Baytaş birlikte oynadılar.

Rol aldığı Tiyatro Oyunları :
2011 – 2017 – Çelik Manolyalar : Robert Harling – Tiyatrokare

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Niyazi Kahveci

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 – Yanımda Kal (Sinema Filmi)
2018 – Baba Bi Buçuk (Sinema Filmi)
2017 – Bizim Hikaye (Yeliz) (TV Dizisi)
2016 – N’olur Ayrılalım (Azize) (TV Dizisi)
2016 – Can Bedenden Çıkmayınca (TV Dizisi)
2015 – İnadına Aşk (Yeşim Aras) (TV Dizisi)
2015 – Kafes (Elif) (Sinema Filmi)
2014 – Asla Vazgeçmem (Elif) (TV Filmi)
2014 – Kızıl Elma (Hatice Akın) (TV Dizisi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı