N

Nilüfer Kurt

Nilüfer Kurt Biyografisi

Türkiye’nin en kayda değer top modellerinden biri olmayı başaran kayıtlı güzellerimizden

Nilüfer Kurt, 10 Ocak 1976 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. Doğduktan 15 gün daha sonra ailesi İzmir’e göç etmiştir. İzmir’de büyüdü iki şehrin kültüründe yetişti. . Annesi ve babasını trafik kazasında kaybetti. Mankenlikle başladığı meslek hayatında zaman zaman oyunculuk ve sunuculuk da yaptı.

1994-1997 yılları arasında Kanal D‘de “Bı Kadir İnanır ile birlikte sunan Nilüfer Kurt haberin mutfağında Muavin Koordinatörlük yaptı.

Nilüfer Kurt, 1997 yılında Prestij Mankenlik Ajansı’nı Emel Yıldırım’dan devraldı. Genç mankenler yetiştirdi. 2011 yılından itibaren oryantal Asena Iftihar Bilmek’ın devlete ait basın danışmanı ve menajeri oldu.

1997 yılında TGRT televizyonunda Mehmetçik programını sunmaya başladı. 2000 yılından 2005 yılına dek Star TV’de “Paparazzi” adlı programı sundu. Farklı Alanlara Yönlendirilmiş reklam filmlerinde oynadı.

1999 yılında Las Vegas‘ta ülkemizi Türkiye güzeli olarak temsil etti.

1999 yılında Hakan Altun‘un “Hani Bekleyecektin” şarkısının video klibinde oynadı.

1997 yılında senaryosunu Arda Uskan’ın yazdığı ve yönetmenliğini Esas Gürsu ile Ömer Uğur’un yaptığı “Yasemin” adlı dizide Sibel Turnagöl, Tolga Savacı, Yaşar Alptekin, Alev Sezer, Sibel Gökçe, Yıldız Kaplan, Levent Özdilek, Kaan Girgin, Mesut Akusta, Yakup Yavru, Bekir Aksoy, Engin Koç, Salih Kırmızı, Aykut Sözeri, Engin Çağlar, Kuzey Vargın ile birlikte rol aldı.

1997 -2001 yılları aralarında yönetmenliğini Zeynep Tor‘un yaptığı “Örümcek” adlı dizide Nilüfer Kurt, İpek Tenolcay, Betül Arım, Asuman Dabak, Sezai Aydın, Aykut Sözeri, Kazım Akşar, Hür Ozan ile birlikte oynadı.

2000 yılında yönetmenliğini Samim Değerinde’in yaptığı “Bayan Ağa” dizisinde Nilüfer (Bayan Ağa) karakterini canlandırırken öteki rollerde Meltem Savcı, Sevda Ferdağ, Canan Mutluer, Tuncer Necmioğlu, Ayla Algan, Baykal Kent, Salih Güney, Sinem Öztufan, Cem Kurtoğlu oynadılar.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nabi

1963 yılında Halit Refiğ‘in yönettiği, başrollerini Göksel Arsoy, Ekrem Bora ve Leyla Sayar‘ın paylaştığı ‘‘Şafak Bekçileri’’ filmi, yeni versiyonu ‘‘Hava Şahinleri’’ olarak 2001 yılında TRT 1’de oynadı. Yönetmen Esas Gürsu‘nun çektiği dizide Nilüfer Kurt, Göksel Arsoy, Gökhan Arsoy ile başrol oynadı.

Flash Tv’nin yaptığı 2005 yılında birbirinden meşhur isimlerle Ünlüler Çiftliği’nin ikinci bir versiyonu olan Ünlüler Teknesi/Yıldızlar Gemisi isimli yarışma programına katıldı. Şahsenem, Çılgın Sedat, Sibel Gökçe, Açık Fikirli Aydın, Nilüfer Kurt, Fadime, Berna Arıcı ve Ümit Yaşar birlikte yarıştı.

31 Ekim 2008 tarihinde Show Max‘te başlayan ve 25 Temmuz 2011 tarihinde son bulan “Nilüfer Kurt’la Show Zamanı” adlı, çoğu ünlüyü konuk ettiği talk show programını yaptı.

2011 yılında Beylikdüzü White Corner AVM’ de Nilüfer Kurt’la Kadınca Sohbetler programını hazırlayıp sundu.

2011 yılında Cem TV‘de canlı yayınla “Mutfakta Sağlık” programını sundu. Nilüfer Kurt; modellik, şarkıcılık, oyunculuk, yapımcılık ve (talk show da dahil) sunuculuk derken, show dünyasında elini attığı bütün işleri başarıyla yaparak günümüzde de etkili faaliyetlerini sürdürmektedir. Özel gecelerde ve açılışlarda da sunucu olarak yer almakta, sahne çalışmalarına, ekstralarına devam etmektedir.

2014 yılında ve 2015 yılında Çağla Şikel, Özge Ulusoy ve Tuğçe Kazaz ile birlikte Medeniyetler Defilesi’ni organize etti ve Türkiye turuna çıktı.

19 Ekim 2001 tarihinde uzun zamandır nişanlı olduğu tekstilci Kemal Onuk ile evlendi. Nilüfer Kurt’un Kayra isimli bir kız çocuğu vardır.

Albümleri :
2003 – Tövbekâr

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2002 – Muhteris Ruhlar (Deniz)(Sinema Filmi)
2001 – Hava Şahinleri (teğmen doktor)(TV Dizisi)
2000 – Hanım Ağa (Nilüfer) (Bayan Ağa) (TV Dizisi)
1997 – 2001 – Örümcek (Neslişah Danişment) (TV Dizisi)
1997 – Canısı (TV Filmi)
1997 – Yasemin (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nihat Hatipoğlu

Müzik ekibi :
2000 – Bayan Ağa (Vokal) (TV Dizisi)

Yaptığı Televizyon Programları :
1994 – Böyle Gitmez (Kadir İnanır’la) Kanal D 3 Sezon (Canlı)
1997 – Mehmetçik TGRT 2 Sezon
1997 – Paparazzi Star TV 4 Sezon (Canlı)
2005 – Ünlüler Teknesi 1 Sezon (Canlı)
2008 – Nilüfer Kurt’la Show Zamanı Showmax, 3 Sezon 107 program (Canlı)
2011 – Mutfakta Sıhhat Cem TV, 1. Sezon (Canlı)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı