N

Nina Dobrev

Nina Dobrev Biyografisi

Nina Dobrev, 9 Ocak 1989’da Bulgaristan’da doğmuştur. Nina Dobrev 2 yaşındayken ailesi ile birlikte Kanada,Toronto’ya taşınır. Babası bir bilgisayar uzmanı, annesi ise bir sanatçıdır. Nina Dobrev, Scarborough, Ontario’da “J. B. Tyrrell” özel devlet okulunda okudu. Wexford Sanat Yüksek Okulundan mezun olduktan sonra Toronto’da “Ryerson University”de sosyoloji eğitimi almaya başladı. Ama 2008’de okulu bıraktı. sonradan “Dean Armstrong Oyunculuk Okulu”da eğitim aldı. Bir sürü ajansın ve yapımcının dikkatini çekmiştir.
Modellik işleri,reklamlar derken Nina Dobrelerinin içerisinde buldu. Kısa bir vakit sonradan Fugitive Pieces, Away from Her, Never Cry Werewolf, ve televizyon dizisi Degrassi: The Next Generation’da rol aldı. Amerikan CTV kanalında yayınlanan The American Mall isminde bir MTV sinemasında yer aldı.

Bulgar-Kanadalı oyuncu, müzisyen, ve model şu anda Atlanta, Georgia’da yaşıyor.

Nina Dobrev iyi derecede Bulgarca, İngilizce ve Fransızca konuşabiliyor.

26 Mart 2010’da vizyona giren erotik-gerilim türündeki Chloeda da minik bir rolü vardır.

Halen The “Vampire Diaries” isimli Tv dizisinde iki karakteri aniden Elena Gilbert ve Katherine Pierce rolünü canlandırıyor. Dizideki rol arkadaşı “Ian Somarhalder” ile reel hayatta sevgililer.

2012’de vizyona giren Stephen Chbosky’nin yazdığı “The Perks of Being a Wallflower” isimli romanın uyarlaması olan, benzer isimli filmde “Candace” isimli karakteri canlandırmıştır.

Nina Dobrev, sette olmadığı zamanlarda takı tasarımı yapmaktan ve Rock r. İlgilendiği spor dalları arasında; dalgıçlık, rüzgar sörfü, wakeboard, tüplü dalış, voleybol, futbol, binicilik,snowboarding ve dağcılık bulunmaktadır. bununla birlikte mokşa yoga yapıyor.

Ödülleri :
Teen Choice Ödülleri
2010 – En İyi Çıkış Yapan Kadın, The Vampire Diaries
2010 – En İyi Aktris-Fantazi/Bilimkurgu Dalı, The Vampire Diaries

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nilüfer Aydan
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı