N

Nisa Bölükbaşı

Nisa Bölükbaşı Biyografisi

Sporcu (Voleybolcu, Yüzücü)

16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Nisa Bölükbaşı, 2 Temmuz 1998 tarihinde Çekya‘nın başkenti Prag‘ta yaşayan bir Türk ailesinin kızı olarak doğmuştur. Henüz 3 aylık iken annesi ile birlikte yüzmeye başlamıştır. Arkasında yüzücülüğü profesyonel anlamda devam ettirmiş, 6 yaşında iken Çek Cumhuriyeti’nin en iyi takımı için yüzmeye başlamıştır.

Nisa Bölükbaşı, 8 yaşında iken tenis oynamaya başladı. Prag tenis kulübü Cibulka’da 15 sene tenis sporu ile kariyerini sürdürmüştür. 15 yaşında yüzme sporunu bırakarak yüzme hocası olarak kariyerini sürdürmeye karar vermiş olan Nisa Bölükbaşı ilerleyen süreçte voleybol oynamaya başlamıştır.

Nisa Bölükbaşı, 2018 senesinde, Çek Cumhuriyeti’nde voleybol U20 kategorisinde ikincilik elde eden kadroda forma giymeyi başarmıştır.

Nisa Bölükbaşı, 2018 yılında Üniversitede Mimarlık fakültesinde okumaya başlayınca voleybolu da bırakmıştır.

Hobi olarak, snowboard, bisiklet, kış ve yaz pateni gibi sporlar ile ilgilenmektedir.

Nisa Bölükbaşı, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Gönüllüler takımında yarışacak olan Nisa Bölükbaşı’nın takımında Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Burak Yurdugör, Meryem Kasap, Vefalı Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, olurken, Ünlüler takımında; Barıştırma Murat Yağcı, Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Şimşek, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut yarışacak.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nahit Sırrı Örik
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı