N

Nur Fettahoğlu

Nur Fettahoğlu Biyografisi

Nur Fettahoğlu beş çocuklu Karadenizli bir ailenin dördüncü çocuğu olarak Almanya‘da dünyaya geldi. Aslen Rize’lidir. Babası Sinan Fettahoğlu, annesi Fatma Fettahoğlu’dur. SKY Türk’ün haber spikeri Selvinaz Fettahoğlu ablasıdır.
Doğumundan kısa bir süre sonryle istanbul’da yaşamaya başlayan Fettahoğlu, sırasıyla Beşiktaş Lisesi ve Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Farklı Alanlara Yönlendirilmiş bankalarda tahsis aldıktan sonra kariyerine Sky Turk‘te borsa spikerliği yaparak devam etti. Bu kısa sürecin arkasından dizilere aktarma olan Fettahoğlu, Benden Baba Olmaz ve Gönül Salıncağı’nda roller aldıktan sonra, Kanal D’nin büyük prodüksiyonu Aşk-ı Memnu’da Peyker rolüyle dikkatleri üzerine çekti. 2 Ağustos 2008 tarihinde borsacı Murat Aysan‘la dünyaevine girip Nur Aysan adını aldı. 7 Nisan 2011 tarihinde sesiz sedasız boşandılar.

2011 yılında Muhteşem Asır dizisindeki Mahidevran Sultan karakteriyle hayran kitlesini arttırmıştır. Yönetmenliğini Taylan Biraderler‘in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay ve Meral Okay’ın ölümünden sonradan Yılmaz Şahin’in yaptığı “Mükemmel Yüzyıl” dizisinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Selma Ergeç, Pelin Karahan, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya gibi oyuncular rol almıştır.

Keza Atasay, Luna, Dove gibi firmaların reklam filmlerinde oynamıştır. Kurtlar Vadisi Filistin filminde de Necati Şaşmaz‘la başrolü paylaştı.

2014 – 2015 yıllarında “Yaşam Yolunda” adlı dizide Doç Dr. Şafak Günay karakterini canlandırırken; Engin Öztürk, Burak Yamantürk, İlker İnanoğlu, Sinem Öztürk, Seda Güven, Ediz Hun, İpek Karapınar ile beraber rol aldı.

Nur Fettahoğlu, 29 Ekim 2013 tarihinde işadamı Levent Veziroğlu ile evlendi. 27 Ocak 2015 tarihinde boşandı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nihal Atsız

Filmleri :
2014 – 2015 – Yaşam Yolunda (Şafak Günay) (Tv dizisi)
2011 – 2013 – Müthiş Asır (Mahidevran Sultan)
2011 – Gişe Memuru
2010 – Kurtlar Vadisi Filistin
2008 – 2009 – Aşk-ı Memnu
2007 – Benden Baba Olmaz
2007 – Gönül Salıncağı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı