N

Nurettin Veren

Nurettin Veren Biyografisi

Yeni Akit gazetesi yazarı ve Fethullah Tebessüm Eden‘in bir dönem en yakınındaki isimlerden biri oldu.

Nurettin Veren, 1948 yılında İzmir’de doğmuştur. 1966 yılında, Fethullah Güler Yüzlü ile İzmir’deki Kestanepazarı Camii’nde tanıştı Fethullah Tebessüm Eden’in 1966 yılında itibaren fazla yakınında oldu. Fethullah Gülen Cemaati’nin her kademesinde önemli görevlerde bulundu

Nurettin Veren, Üniversitede okuarak mezun oldu.

Tebessüm Eden Cemaati’ne yakınlığı ile bilinen Süre Gazetesi ve Samanyolu Televizyon kanalında çalıştı. 2000’li yıllarda Tebessüm Eden Cemaati’nden ayrıldı.

Nurettin Veren, Cahit Faraz Sezer adlı meslek adamına karşılıksız çek vermekten nedeniyle 90’lı yıllarda yargılandı. Büyük bir borç yükü altına girip, hacizden firar etmek için hatalı mülk beyanı ve izini kaybettirmek için de hatalı adres verdiği görünüşe göre, alacaklıların takibine uğrayarak, sonunda 6 adet Mercedes’ine ve bir yatına haciz konuldu.

Nurettin Veren, Ulusal Kanal‘da yayınlanan Aydınlık Kürsü adlı programın yapımcılığını yaptı.

Nurettin Veren, 9 Şubat 2016 tarihinden itibaren Yeni Akit gazetesinde köşe yazıları yazmaya başladı.

Nurettin Veren, 2005 yılında Fethullah Gülümseyen‘i CIA ile ortaklık etmekle ve Türkiye‘nin karşı değişik faaliyetlerde bulunmakla suçladı. Bu iddialarından daha sonra kamuoyunda tanınmış ve 1 Kasım 2005 tarihinde İşçi Partisi İstanbul il başkanlığındaki törende Doğu Perinçek‘in de bulunduğu bir törenle partiye katılmıştır.

Fethullah Güler Yüzlü’in 13 Ağustos 2007 tarihinde ABD Büyükelçiliği’nde bir elini İncil’e diğerini Amerika bayrağına koyarak ant ettiğini söyledi.

Nurettin Veren, evlidir. 6 çocuğu vardır.

Nurettin Veren, 5 Ağustos 2016 tarihinde 2016’da CNN Türk’te Didem Arslan Yılmaz’ın canlı yayın konuğu oldu.

Kitapları :
2007 – Abluka ABD’nin Truva Atı Fetullah Gülen Hareketi

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Naomi Watts
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı