N

Nusret Gökçe

Nusret Gökçe Biyografisi

İş adamı, kasap

Ünü dünyaya ulaşan sosyete kasabı Nusret İstanbul, Levent Çamlık’da ancak “Nusret et”in sahibidir.

Nusret Gökçe, 1983 yılında Erzurum’da beş kardeşli bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. İki yaşında iken babası ailesini alarak Erzurum’dan Kocaeli‘nin Darıca ilçesine göç etmiştir. Darıca Faik şahenk Ortaokulu’nda okurken parasızlık yüzünden ayrılmak mecburiyetinde kalmıştır. Ufak yaşlar da İstanbul, Bostancı kasaplar çarşısında bir kasapta çırak olarak çalışmaya başladı.

2007 yılında İstanbul, İstinye Park’ta Günaydın restoran’da kasap ve lokanta işinde çalıştı. Nusret kasaplık işinde kendini ilerletmek için Amerika, Japonya gibi birçok dış ülkeye artan bir şekilde bu mesleğin oralarda nasıl olduğuna kendi gözleri ile bakmıştır. Çoğu Yabancı ülkelere dışarı giden Nusret bu işi kafasına koymuştur ve tanıdık olmayan dili olmadığı halde oralara gitgide artarak bu işin pratikliğini sağlamıştır.

Son maaşı ve 7 bin lira gibi bir parayı bankadan kredi çekerek gittiği Arjantin’de 3 ay kalarak kasapları, restoranları ve çiftlikleri gezerek bilgi edinmiştir. Memleketimize döndüğünde maaşlı işine devam etmiştir. Edindiği iş deneyimlerini Türkiye’de uygulamaya kafasında kurgulayan Nusret neler yapacağını kafasında netleştirmiştir. O zamanlar çalıştığı restoranda edindiği çoğu deneyimi uygulamaya başlamıştır.

Nusret Gökçe, 2010 yılında New York‘a gitgide artarak, bir restoran da çalıştı. sonra İstanbul’a geldi. Eski dostu olan Mithat Erdem ile birlikte iki taraflı bir “Nusr-et” adında dükkan açarak ilk adımı attı. daha sonra Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk de ortaklarından biri oldu.

Nusret çok kısa bir sürede iş için yatırdığı parayı çıkardıktan başka, yalnızca Türkiye’de yok dünyanın öbür yerlerinde kasap ve lokanta dükkanı açtı. Eskiden maaşlı bir çalışan bir eleman idi derhal meslek yerlerinde minimum 400 çalışanı var.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Niran Ünsal

2017 yılının Mart ayında Kolombiya, başkent Bogota’da çekilen ünlü uyuşturucu kaçakcısı Pablo Escobar‘ın hayatını anlatan ve Pedro Pascal‘ın da rol aldığı ‘Narcos” dizisinin 3. sezon tanıtım filminde davetli oyuncu olarak rol aldı.

Nusret Gökçe de 23 Mayıs 2019 tarihinde 72. Cannes Film Festivali‘ne katıldı ve kırmızı halı üzerinde kendisiyle özdeşleşen Saltbae hareketini yaptı.

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Narcos (Davetli Oyuncu) (Tv Dizisi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı