P

Pamela Spence

Pamela Spence Biyografisi

Pamela Spence, 1975 doğumlu şarkıcı, oyuncu. 80ler synth pop tarzını günümüze uyarlayan Spence, Teoman’ın vokalisti olarak ünlendi. Çoğu tiyatro oyununda ve müzikalde sahne aldı. Artist hareketli tavırları ve sahne performansıyla öne çıkıyor.
Pamela Spence, 25 Şubat 1975 tarihindeHeidelberg, Almanya’da dünyaya geldi. Tam adı Pamela Aslı Spence’dir. Annesi Türk, babası ise İngilizdir. Çocukluk yıllarını Amerika ve Almanya’da geçirdi. Annesi ve babası ayrıldıktan daha sonra annesinin yanına yaşamak üzere Türkiye’ye yerleşti. Türkçe’yi 15 yaşında öğrenebilen Spence, kariyerine televizyon dizilerinde aldığı ufak rollerle başladı ve tiyatro sahnesinde sürat verdi. Lisede okurken bir yandan bir dişçinin yanında çalışıyor, bir yana da TRT’de çevirmenlik yapıyordu.

Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden 1998’de mezun olduktan sonra Okan Bayülgen ve Fikret Kuşkan gibi isimlerle “Atları da Vururlar” müzikalinde, “Mucizeler Komedyası” müzikalinde ve “Lahmacun ve Pizza” dizisinde rol aldı.

Spence, şarkıcılığa Ankara’da bir barda arkadaşlarının isteği üzerine sahneye çıkmasıyla başladı. Barda sahne alan gruptan teklif aldıktan sonradan bir zaman bu grubun üyesi oldu. Birçok grupla çalıştıktan sonra kendi grubu “Pam’s Band”i kurmaya karar verdi ve Hayal Kahvesi, Kemancı gibi barlarda sahne almaya başladı. Bu sırada Teoman’ın vokalisti Aslı, kendi solo albüm hazırlıkları için ayrılınca Spence, Teoman’la birlikte çalışmaya başladı. Bu işbirliği 4 sene sürdü.

Teoman’la çalıştığı sırada çoğu albüm teklifi alan Spence, bu teklifleri istediği tarzı yakalayamayacağı için geri çevirdi. Aranjör Artun Ertürk’le birlikte solo albümünü çıkartma kararını aldıktan sonra ilk parçası “Kendimi Hoşlanmak”i 2002’de tamamladı. Hazırlık döneminin ardından birincil albümü “Eğer Dinlersen”i 2003 yılında çıkardı. Bu albümün başarısının arkasında da 2004 tarihli “Kent Rehberi” ve Mayıs 2006 tarihli “Cehennet” albümleri geldi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Bill Pullman

Spence’in kostümlerini annesi tasarlıyor. Artist aynı zamanda uzun zamandır kick-boxla uğraşıyor. Albümlerinde “Pamela” ismini kullanıyor. “istanbul” adlı şarkısının video klibinde birlikte oynadığı Oliver adında bir erkek kardeşi var.

Oyuncu Burak Sergen’le kısa süren bir evlilik yapmış. 2007 – 2008 yılları aralarında oyuncu Şevket Çoruh’la birlikte oldu. Pamela Spence, 2015 yılında kendisinden 17 yaş minik basketbolcu Pertev Öngüner’le beraber olmaktadır.

Güne erken başlamayı seven Spence’in en büyük tutkusu gün içinde sevdiği kafelerde kitap okumak, akşamları ise film izlemek.

20 Nisan 2015 tarihinde “Aslanlar Gibi” adlı şarkısını piyasaya çıkardı.

Albümleri :
2002 – Eğer Dinlersen
2004 – Şehir Halkı Rehberi
2006 – Cehennet
2010 – Tarz Zengini
2013 – Aç

Filmleri ve Dizileri :
2011 – Fazla 18 (Düş) (TV Dizisi)
2010 – Vay Dost (Sevtap) (Sinema Filmi)
2008 – Pulsar (Kedi) (TV Dizisi)
2007 – Zıt Yüz (Ayşe) (TV Dizisi)
2007 – Kelebek Çıkmazı (Lale) (TV Dizisi)
2007 – Gönül Salıncağı (Aslı) (TV Dizisi)
2007 – Bratz (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2006 – Kısık Ateşte 15 Dakika (Sinema Filmi)
2005 – Tombala (Derya)(TV Filmi)
2004 – Sil Tekrar (TV Dizisi)
2004 – Mucizeler Komedisi (Kadin Melek) (Video)
2004 – Avrupa Yakası (Davetli Oyuncu) (TV Dizisi)
2002 – Lahmacun ve Pizza (Tuğçegül) (TV Dizisi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı