P

Pelin Karahan

Pelin Karahan Biyografisi

Vildan Pelin Karahan, 6 Ekim 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Babası Bayram Ali Karahan’dır.

Anne babası o 8 aylıkken ayrılmışlar. 13 yaşından daha sonra 3 yıl İzmir’in Ödemiş ilçesinde bulundular

Ankara Arı Koleji’nde İlkokul Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulunda ve Ödemiş İlköğretim Okulunda bitirdikten daha sonra Ankara Sokollu Mehmed Paşa Lisesinden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Turizm İşletme’de okudu. Okul bitince istanbul’a geldi İnteraktif reklam hizmeti veren bir şirkette herif ve halkla ilişkilerde çalıştı.

bununla birlikte manken Neşe Erberk’in Erberk Ajans’sına kaydoldu. Demirdöküm reklam filmi ile reklam çekimlerine başladı. sonradan Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti,Komili Şampuan, İpana reklam filmlerinde de oynadı.

Pelin Karahan, 2007 – 2011 yılları aralarında “Kavak Yelleri” adlı dizide İbrahim Kendirci, Dağhan Külegeç, Aslı Enver, Sarp Apak ile birlikte başrolde oynadı.

2011 yılında Medya ve Sanat Ödüllerinden, Kavak Yelleri dizisindeki rolü için “En Başarılı Bayan Dizi Oyuncusu” ödülünü kazanmıştır.

Pelin Karahan, 23 Ekim 2011 tarihinde pilates eğitmeni Erdinç Bekiroglu ile Barcelona‘da evlendi. 19 Kasım 2013 tarihinde boşandı. 24 Haziran 2014 tarihinde meslek adamı Bedri Güntay ile Adile Sultan Sarayı’nda evlendi. 27 Aralık 2014 tarihinde Ali Demir adında bir oğlu oldu. Mart 2017’de de Eyüp Can adında biroğlu daha oldu.

Pelin Karahan, 2012 yılında da “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Mihrimah Sultan karakterini canlanmıştır. Yönetmenliğini Taylan Biraderler‘in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay ve Meral Okay’ın ölümünden sonradan Yılmaz Şahin’in yaptığı “Harikulade Asır” dizisinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Mehmet Günsür, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Ozan Güven, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya gibi oyuncular rol almıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Payidar Tüfekçioğlu

Ödülleri :
2011 – Medya ve Sanat Ödülleri – En Başarılı Bayan Dizi Oyuncusu (Kavak Yelleri)

Film ve Dizileri :
2016 – Yeter (Aylin Harmanlı) (TV Dizisi)
2012 – 2014 – Müthiş Asır (Mihrimah Sultan)(TV Dizisi)
2007 – 2011 – Kavak Yelleri (Aslı Zeybek)(TV Dizisi)
2005 – Cemalim (Zeynep) (TV Filmi)
1991 – Sonsuza Yürümek(Sinema Filmi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı