P

Pelin Suade

Pelin Suade Biyografisi

2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

Pelin Suade, 1980 yılında istanbul’da doğmuştur. Müzisyen bir aileden gelmektedir. Annesi Sema Ayvaz Azeri, babası Giritli Ahmet Ateş Suade’dir. Programında söylediği gibi 1988 doğumlu olmadığı gibi Kiev doğumlu da değildir. Onlar program için bir kurgudur.

Pelin Suade, annesinin eğitcemiyetinde 2 yıl müzik eğitimi aldı. Bunun ardından Sevingül Bahadır’dan şöhret eğitimi alan Suade, Zehra belevi’den ses açma dersi alarak çalışmalarını sürdürüyor. Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur.

Pelin Suade mankenlik ve fotomodellik yapmakta ve 2006 yılından bu yandan da televizyon ekranında sunuculuk yapıyor. Hem bir reklam şirketi var.

İlk ekran deneyimini CINE 5 kanalında yaptı. ‘Acilen Magazin’ adlı programını 48 hafta boyunca canlı yayında sundu. Televizyon kariyerine Flash TV’de ‘Magazin Dünyası’ programını sunarak devam etti. Kanal 1 ekranlarında yayınlanan ‘Heycanlı Bayram Özel’, ‘Heycanlı’ ve ‘Kanal 1 Magazin’ programlarını ekranlara taşıdı.

Fox TV’de Ömür Varol’un projesi olan “Sinemanyak” adlı programı sundu. 2014 yılında Fox TV’de sunduğu “Nayır N’olamaz” ve magazin programı “Süper Kulüp” adlı programlarla en çok konuşulan ekran yüzlerinden biri oldu.

2016 yılında 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Tekrar Hikaye Serter‘in sunuculuğunu oluşturacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Sembol Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır.

Albümleri :
2011 – Apaçi Aşkı
2012 – Pişmanlar Cehennemi

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Penelope Cruz
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı