P

Pınar Tartan

Pınar Tartan Biyografisi

18 Kasım 2018 tarihinde Çin’in Shenzhen kentinde yapılan Best Model of The World / Dünya Mankenler Kraliçesi Yarışması’nda birinci oldu.

Pınar Tartan, 26 Mart 1997 tarihinde İzmir’de göçmen bir ailede doğmuştur. Lise tahsilinin manâlı bölümünü İstanbul‘da Ayazağa Işık Koleji’nde yaptı. İzmir Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi olan Pınar Tartan, 1.83 boyunda, iyi derecede İngilizce biliyor ve piyano çalıyor. Şiir yazmayı ve okumayı fazla seviyor. Murat (d.1999) adında bir kardeşi vardır.

Fazla küçıyor. çok iyi hocalardan dersler aldı. Kendince besteler de yapıyor. Hatta piyano dersi verdiği minik yaş grubu öğrencileri de var. Bir yandan şiirler yazıyor. Bir şiiri var fakat o da İstanbul Şiir Yarışması’nda birinci oldu. Aralıksız kitap okuyor. Kara kalem resimler yapıyor. İki kedisi var. Hayvanları koruma adına etkin tahsis halinde. Spor kısmında ise yüzme favorisidir.

Liseyi bitirince 2015 yılında İzmir’de bir ajansa ast olarak modellik yapmaya başladı.

Itır Esen (2)‘nin birinci olduğu Miss Turkey 2017 Yarışması’nda birinciliğinin elinden alınması sonrasında Pınar Tartan, yarışmanın üçüncüsü konumundayken, ikinciliğe yükseldi. Ardından ikinci hoş olarak ABD‘nin Las Vegas kentinde düzenlenen ‘Miss Universe‘e katıldı.

Pınar Tartan, 18 Kasım 2018 tarihinde Çin‘in Shenzhen kentinde yapılan Best Model of The World / Dünya Mankenler Kraliçesi Yarışması’nda birinci oldu.

Pınar Tartan, İzmir’de Sahne Tozu İzmir Tiyatrosu’nda Tiyatro eğitimi almaktadır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Phillip Cocu
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı