A

Prof.Dr.Ahmet Tevfik Sünter

Ahmet Tevfik Sünter Biyografisi

Prof. Dr. Ahmet Tevfik Sünter, Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyesidir. Prof. Dr. Ahmet Tevfik Sünter, 6 Nisan 2020 tarihinde Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca kadar açıklanan ikinci bir bilim kurulu içinde olduğu bildirildi.

Ahmet Tevfik Sünter, 1965 yılında Samsun’da doğmuştur. Samsun, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1989 yılında mezun olmuştur. Aynı üniversitede 1998 yılında doktorasını tamamlayan Ahmet Tevfik Sünter, 2000 Yrd. Doçent, 2008 yılında Doçent, 2014 yılında Profesör oldu.

Prof. Dr. Ahmet Tevfik Sünter’in alaka alanları Epidemiyoloji-Anne ve Çocuk Sağlığıdır.

Prof. Dr. Ahmet Tevfik Sünter, 29 Nisan 2018 tarihinde Samsun’da yapılan Samsun Tabip Odası 2018 yılı Genel Kurulu ve Organ Seçimlerine Samsun Tabip Odası Başkan adayı olarak katıldı fakat seçimi Dr. Murat Erkan kazandı.

Prof. Dr. Ahmet Tevfik Sünter, 6 Nisan 2020 tarihinde Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca göre açıklanan koronavirüs ile çaba zarfında oluşturulan ikinci bir bilim kurulu içinde olduğu bildirildi.

Afiyet Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasına tarafından, millet sağlığı uzmanlarından oluşan bu komite, koronavirüsün psikolojik, sosyolojik, istatistiki ve din sosyolojisi boyutunu irdeleleyeceğini açıkladı.

Aza olduğu Mesleki Kuruluşlar:
Türk Tabipleri Birliği
Insanlar Sağlığı Uzmanları Derneği

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   August Bebel
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı