SŞ

Sachin Tendulkar

Sachin Tendulkar Biyografisi

Sachin Ramesh Tendulkar, 24 Nisan 1973 tarihinde Hindistan’ın Bombay şehrinde doğmuştur. Annesi Rajni sigortacı, babası Ramesh Tendulkar müzik direktörüdür.Bir abisi,iki kardeşi vardır. Sachin Tendulkar, “Sharadashram Vidyamandir” Lisesine gitti.
Lisedeyken eski krint Achrekar” Sachin Tendulkar’a koçluk ve akıl hocalığı yaptı. Sachin Tendulkar saatler boyu ve günlerce ağlara top göndererek kriket çalıştı bu konuda ustalaştı. 13 yaşındayken Hindistan Kriket Kulübüne kabul edildi. Hindistan gibi bir kriket seven ülkede bir numara olmuştur.

14 yaşında iken kriket 1987 Dünya Kupasında oynadı.

1992 yılında, 19 yaşındayken İngiliz kriket takımı “Yorkshire”e transfer oldu. 2011 Kriket Dünya Kupasını Hindistan takımı onun doğru kazandı.

Sachin Tendulkar, 24 Mayıs 1995 yılından beri çocuk doktoru Anjali Tendulkar ile evlidir. Sara ( d.12 Ekim 1997) ve Arjun ( d.24 Eylül 1999) adında iki çocuğu vardır.

Sachin Tendulkar, 2007 yılında Meksika’da yapı edilen Meksikalı Mimar “Javier Senosiain” tarafından tasarlanan salyangoz kabuğu şeklindeki çok acayip bir yapıda yaşamaktadır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Saygı Öztürk
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı