SŞ

Sandra Bullock

Sandra Bullock Biyografisi

Sandra Bullock, 1964 doğumlu Amerikalı dizi ve sinema oyuncusu. 1994 Yapımı Speed filmindeki rolüyle çıkış yakalayan Bullock, aynı zamanda Fortis Films adında bir üretim şirketi sahibi.

Sandra Annette Bullock, ses öğretmeni John Bullock ile Almanya doğumlu opera şarkıcısı Helga Meyer‘in kızı olarak, 26 Temmuz 1964‘de Arlington County, Virginia‘da dünyaya geldi. Anne ve babasının mesleği yüzünden küçüklüğünü, kız kardeşiyle birlikte yollarda aşmak zorunda kaldı. Bu dönemde şarkı söylemeye, baleye ve annesinin operalarında minik rollerde yeralmaya başladı.

Sandra, 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Washington‘a yerleşti ve 1982‘de Washington-Lee High School‘u bitirdi. Lise döneminde ponpon kızlardan olan Bullock için, sınıf arkadaşları “güne neşe katan kız” diyorlardı. sonra East Carolina University‘e devam etti ve mezun olmasından kısa bir süre sonra oyunculuk kariyeri için New York‘a taşındı.

Bir sürü dizi filmde rol aldıktan daha sonra, birincil önemli oyunculuk deneyimini, kadrosunda; Sylvester Stallone ve Wesley Snipes gibi manâlı oyuncuların bulunduğu 1993 yapımı, Demolition Man (Cezalandırıcı) adlı sinema filmi’nde yaşadı. Bundan bir sene sonradan ise Keanu Reaves ile başrolünü paylaştığı, Speed‘deki rolüyle kariyerinin ana çıkışını gerçekleştirdi.

Ekim 2004‘te Lake Austin, Texas‘daki evini yapan Benny Daneshjou‘ya açtığı milyon dolarlık davayı şampiyon Bullock, son dört sene içinde Amerikan Kızıl Haç‘ına iki milyon dolarlık bağışda bulundu.

Geçmişte Troy Aikman, Matthew Mcconaughey ve Ryan Gosling ile ilişkiler yaşayan Bullock, aktör Tate Donovan‘la da bir dönem nişanlı kaldı. Sandra, 16 Haziran 2005‘de motorsiklet toplayıcısı ve Monster Garage sahibi Jesse James ile evlendi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Suna Yıldızoğlu
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı