ŞS

Saul Alvarez

Saul Alvarez Biyografisi

Saul Alvarez, 18 Temmuz 1990 tarihinde Guadalajara, Jalisco, Meksika’da doğmuştur. Bütün adı Santos Saúl Álvarez Barragán’dır. Ailesinin sahip olduğu çiftlikte gelişen Saul Alvarez, burada ata binmeyi öğrendi. Bu hobisine halen devam etmektedir. 8 çocuklu bir ailenin en küçüğüdür. 6 abisi, 1 de ablası var.
Saul Alvarez’e saçlarının kızıl renginden dolayı İspanyolca tarçın anlamına gelen ‘Canelo’ lakabını takmışlar.

Abileri de kendisi gibi boks yapmıştır; bilhassa Rigoberto, Ramon ve Ricardo da belli boksörlerdir. Saul Alvarez 13 yaşında boksa başladı. 2003 yılında, 13 yaşındayken boksa başlayan Saul Alvarez bir yıl sonra Meksika gençler şampiyonasında gümüş madalya kazandı. Ertesi yıl de benzer turnuvada altın madalya kazandı. Acemi kariyerinde 2 yenilgiye karşılık 44 maçı galip olarak bitirmiştir.

Saul Alvarez, 15 yaşında birincil profesyonel maçına çıktı. 2011 yılına değin daha çok Meksika’da ringe çıkıp 36 maçta 35 galibiyet ve 1 beraberlik bölge Saul Alvarez, 5 Mart 2011 günü boştaki WBC süper güya orta sıklet unvanı için ringe çıkmak hakkını elde etti ve rakibini 12 raunt sonunda puanla yenerek ilk dünya üstünlük kemerinin sahibi oldu. 21 yaşında dünya şampiyonu oldu.

22 Kasım 2015 tarihinde Porto Rikolu Miguel Cotto karşı orta sıklette WBC unvanlarını kazandı.

23 yaşında Floyd Mayweather ile dövüştü. 2017 yılına dek 50 profesyonel maça çıktı ve kariyerindeki tek yenilgisini 14 Eylül 2013 tarihinde Floyd Mayweather Jr. aleyhinde aldı.

Saul Alvarez, 2002 yılında ülkesinde yapılan ulusal çekicilik yarışmasında ‘Miss Meksika’ seçilen spor muhabiri Marisol González ile 2010 yılında nişanlandı. sonra 2012 yılında ayrıldılar ve 2013 yılında sinema oyuncusu Cynthia Rodriguez ile birlikte olmaya başladı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Sara Ayşem Koçoğlu

Saul Alvarez’in ilişki yaşadığı Karen Beltrán, Valeria Quiroz, María Fernanda Gómez’den birer kızı ve Nelda Sepúlveda’dan bir oğlu vardır.

Saul Alvarez’in Karen Beltrán’dan Emily Cinnamon Alvarez adında bir kızı vardır. Valeria Quiroz’dan Mia Ener adında bir kızı vardır. María Fernanda Gómez’den María Fernanda adında kızı vardır. Nelda Sepúlveda’dan bir oğlu vardır.

Saul Alvarez, 16 Eylül 2017 tarihinde Las Vegas’ta WBC, WBA, IBF ve IBO kemerleri için ringe çıktı. Yılın en büyük maçlarından biri olan dev mücadelede 12 raunt sonunda şampiyon çıkmadı. 1 hakemin Saul Alvarez, 1 hakemin Gennady Golovkin lehine ve 1 hakemin de birliktelik puanları sonunda mücadele beraberlikle (Split Draw) sonuçlandı ve kemerler Golovkin’de kaldı. 2018’de Dev Rövanş Canelo, 15 Eylül Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece DMAX ekranlarından canlı yayınlanan maçta, 2017’de berabere kaldığı dev maçın rövanşında ünlü Kazak şampiyon Gennady Golovkin ile karşı karşıya geldi ve kazandı.

Dünya Boks Birliği (WBA) ve Dünya Boks Konseyi (WBC) orta sıklet şampiyonluğunu elinde bulunduran Saul Alvarez, İngiltere merkezli internet yayın platformu DAZN ile 18 Ekim 2018 tarihinde 11 müsabakayı kapsayan 5 takvim anlaşma ile 365 milyon dolarlık yayın hakkı anlaşması yaptı.

Bu anlaşmadan sonra birincil maçını 15 Aralık 2018 tarihinde ABD’nin New York kentindeki Madison Square Garden’da WBA süper orta sıklet şampiyonu İngiliz Rocky Fielding ile yaptı. Kazandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı