SŞ

Saygın Soysal

Saygın Soysal Biyografisi

Saygın Soysal, 21 Mayıs 1982 tarihinde Ankara’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. İki yaşındayken Bursa’ya taşınmışlar. İlkokul bitince de Trabzon’a taşınmışlar. Liseyi Trabzon’da okuduktan daha sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları bölümünden mezun olmuştur.
2005 yılında “Kırık Kanatlar” adlı dizide Cansel Elçin, Mehmet Ali Nuroğlu, Özge Özberk, Begüm Birgören, Şemsi İnkaya, Türkü Hazer, Sermiyan Midyat ile birlikte oynamış ve Çavuş Yunus karakterini canlandırmıştır.

2006 yılında başrollerinde Cansel Elçin, Beren Saat, Okan Yalabık’ın oynadığı “Hatırla Sevgili” adlı televizyon dizisinde Recep Tayyip Erdoğan’ı canlandırdı.

Saygın Soysal , 2013 yılında “Müthiş Yüzyıl” adlı dizide Mercan ağa karakterini canlandırdı. Yönetmenliğini Taylan Biraderler‘in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay ve Meral Okay’ın ölümünden sonra Yılmaz Şahin’in yaptığı “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Pelin Karahan, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya gibi oyuncular rol almıştır.

Saygıdeğer Soysal , 2014 yılında “Kara Para Aşk” adlı dizede Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Aytaç Arman, Nebahat Çehre ile birlikte oynadı.

2017 yılında yönetmenliğini Serdar Akar‘ın yaptığı “Payitaht “Abdülhamid”” dizisinde Abdülhamit II‘yi Bülent İnal canlandırdı. Dizide öteki rollerde Istek Conker, Saygın Soysal, Hakan Boyav, Umut Kurt, Ezgi Eyüboğlu, Selen Öztürk gibi oyuncular rol almıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Payitaht Abdülhamid (Theodor Herzl)(TV Dizisi)
2016 -Koca Dünya (Sinema Filmi)
2016 – 46 Değil Olan (Doğan)(TV Dizisi)
2015 – Kaygı (Sinema Filmi)
2014 – Kara Para Aşk (Metin/Fatih)(TV Dizisi)
2013 – Tatar Ramazan (Davetli oyuncu) (TV Dizisi)
2013 – Mükemmel Yüzyıl (Mercan ağa) (TV Dizisi)
2012 – Jin (Çavuş) (Sinema Filmi)
2011 – Yurt (Sinema Filmi)
2011 – Al Yazmalım (Tahir Oğuz) (TV Dizisi)
2010 – Türkan (Ali) (TV Dizisi)
2009 – Kosmos (İmza Karşıtı Genç) (Sinema Filmi)
2009 – Bu Yürek Seni Unutur mu? (Kürşad Süvarioğlu) (TV Dizisi)
2007 – Tiksinti (Kamil) (Sinema Filmi)
2007 – 2008 – Asi (TV Dizisi)
2006 – Hatırla Sevgili (Recep Tayyip Erdoğan) (TV Dizisi)
2005 – Kırık Kanatlar (Çavuş Yunus) (TV Dizisi)
2005 – Güz Yangını (Ajans Sahibi) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Selin Dilmen
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı