SŞ

Seçkin Özdemir

Seçkin Özdemir Biyografisi

Radyo ve televizyon programcısı, oyuncu, dj ve sunucu.

Seçkin Özdemir, 25 Ağustos 1981 tarihinde istanbul’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da okudu. Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.

1999 yılında liseyi bitiokumak için Kocaeli’ne gittiğinde 2000 senesinde Kocaeli’nin bölgesel yabancı müzik radyolarından “Inkar Fm” de radyo programcılığına başladı. 2002 senesinde yapmaya başladığı “Brainstorm”isimli radyo show programı Kocaeli’de büyük ilgi gördü ve program 2004’e dek devam etti.

2004 yılında İstanbul “My Radio”da 5 ay baştan başa drive time’da interaktif bir radyo show programı gerçekleştirdi. 2004 Ağustos ayında “Number 1”a transfer olarak televizyon programı da yapmaya başladı. 2005 senesinde Foster’s sponsorluğunda yaptığı “Faraş” isimli absürd programın gerisinde, 2006 senesinde Türkiye’nin en büyük gençlik kulubü “Gnctrkcll’’ Seçkin Özdemir’le çalışmaya başladı.

2 yıl Number 1 Tv ve Number 1 Fm’de yönetmen Önder Kızılkan’la birlikte Gnctrkcll sponsorluğunda “Play” isimli gençlik müzik gösteri programını hazırlayıp sundu ve hem Gnctrkcll’nin Türkiye çapındaki organizasyonlarında sahne sunuculuğu yaptı.

Seçkin Özdemir, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro eğitimi aldı. Antalya, İstanbul ve Bodrum’un birçok kayda değer kulübünde dj olarak tayin yaptı.

Akbank, Ülker, Binboa Vodka, Coca-Cola ve Gnctrkcll reklam filmlerinde rol aldı.

2011 yılında Müthiş Yüzyıl dizisinde Meryem Sahra Uzerli’nin canlandırdığı Hürrem Sultan‘ın sevgilisi Leo Karakterini oynamıştır.

2011 yılında Cengiz Aytmatov romanından uyarlanan, senaryosunu Mahinur Ergun’un yazdığı ve yönetmenliğini Nisan Akman’ın yaptığı “Al Yazmalım” dizisinde başrollerini Özge Özpirinçci, ve Barış Falay ile paylaştı.

2015 yılında “Racon” dizisinde Mehmet Aslantuğ, Hande Doğandemir, Sarp Akkaya, Sezin Akbaşoğulları, Uzlaşma Arduç, Ekin Türkmen, Tomris İncer ile beraber oynadı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Selin Boronkay

2015 yılında “Acı Aşk” dizisinde Selin Şekerci, Idrak Sena Akay, Neriman Uğur, Hüseyin Avni Danyal, Erkan Can ile birlikte rol aldı.

Seçkin Özdemir, 2014 yılından beri Derya Şensoy ile birlikte olduktan sonradan Kasım 2016 ayında ayrıldılar.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – 2016 – Kiralık Aşk 2. Sezon (Pamir Marden) (TV Dizisi)
2015 – Acı Aşk (Bulut) (TV Dizisi)
2015 – Racon (Adnan) (TV Dizisi)
2014 – Günahkar (Ali Yusuf) (TV Dizisi)
2013 – Bir Aşk Hikayesi (Korkut Ali) (TV Dizisi)
2011 – Harikulade Yüzyıl (Leo) (TV Dizisi)
2011 – Al Yazmalım (İlyas Avcı) (TV Dizisi)
2008 – Yaban Gülü (Burak) (TV Dizisi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı