SŞ

Selami Altınok

Selami Altınok Biyografisi

Selami Altınok, 1966 tarihinde Erzurum’un Narman ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Erzurum’da tamamladıktan sonradan, 1984 yılında istanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ulus Yönetimi Bölümüne girdi. 1988 yılında üniversiteyi bitirdi. Daha sonraki yıllarda van 100. Yıl Üniversitesinde Yakın Devir Tarihi üstüne Yüksek Lisansını tamamladı.
1989 yılında Erzincan‘da Kaymaaşladı. Arkasında da bir sene süreyle İngiltere’de bulundu.

Sırasıyla; Kayseri Akkışla İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Tokat Almus, Bitlis Güroymak, van Erciş, Samsun Terme ve Antalya Serik ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonradan 2008 – 2012 yılları arasında Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı.

Ağustos 2012 tarihinde Aksaray iline Vali olarak atanmıştır. Selami Altınok, 19 Aralık 2013 tarihinde görevden alınan Hüseyin Çapkın’ın yerine önce merkez Valiliğine arkasında da istanbul Emniyet Müdürü olarak atandı.

Selami Altınok, Gülhan Altınok ile evlidir ve iki erkek, bir kız çocuk sahibidir.

28 Ağustos 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun açıkladığı seçim hükümetinde milletvekili olmadığı halde dışarıdan bağımsızlar kontenjanından İçişleri Bakanlığı’na getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a sunulan bakanlar listesi onaylandı.

24 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun hazırlayıp sunduğu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı 64. Hükümet kabinesinde İçişleri Bakanı olarak görevlendirilen Efkan Ala‘ya görevini teslim etti.

Selami Altınok, Aralık 2015 tarihinde İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığına atandı.

7 Eylül 2016 tarih ve 9158 sayılı kararname ile Güvenlik Genel Müdürü olarak atandı. 10 Eylül 2016 tarihinde görevine başladı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Saffet Ulusoy
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı