S

Semra Yücel

Semra Yücel Biyografisi

Semra Yücel, 2004 yılında oğlu Ata ile birlikte ‘Gelinim Olur musun?’ adlı televizyon programına katıldı. ‘Kayınvalide Semra’ olarak ünlendi.

Semra Yücel, 1955 yılında doğmuştur. Sanki Boşnak, sanki Çerkez bir aileden gelmektedir. Babası havacı astsubay Halim Bey, annesinin adı Sabriye Hanımdır. Süheyla Gürbüzer adında ablası vardır. Semra Yücel, Bayrampaşa’da ikamet etmekte idi derhal Tekirdağ’da yaşamaktadır.

Semra Yücel, Türkiye İş Bankası Unkapanı şubesinde mndikten daha sonra işinden ayrıldı.

Semra Yücel, 2004 yılında oğlu Ata ile birlikte ‘Gelinim Olur musun?’ adlı televizyon programına katıldı. Katıldığı programında ‘Kaynana Semra’ olarak ünlendi. Oğlu Ata, gelin adayı Sinem Umaş ile yakınlaştı fakat olmadı.

Semra Yücel, 1977 yılında 23 yaşında iken kaçarak 19 yaşındaki Hamit Türk ile evlendi. 22 ay imam nikahlı yaşadıktan daha sonra eşi askerden gelince evlendiler. 1992 yılında boşandılar. Cet (d.1981), Anıl (d.1992) adında iki oğlu ve Seçil (d. 1979) adında kızı vardır. Oğlu Soy 2005 yılında vefat etti. Otel odasında ölü yer alan Cet Türk’ün kan örneğinde yapılan incelemede “fazla miktarda Extacy adlı uyuşturucu ve uyarıcı kaliteli ilaç maddesine” rastlandı.

Türkiyede 7den 70e herkesin tanıdığı Semra Yücel, hayatını anlattığı kitabı “Ben Semra” ile 2005 yılında Türk okurlarının karşısına çıktı.

Semra Yücel, 2016 yılının Eylül ayında Show TV ekranlarında Seda Sayan ve Uğur Arslan‘ın sunduğu izdivaç programına katıldı, yorumculuk yapacak.

Kitapları :
2005 – Ben Semra

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Sahra Şaş
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı