S

Serkan Ercan (Ütopya)

Serkan Ercan (Ütopya) Biyografisi

Ütopya yarışmacısı

Serkan Ercan (Ütopya), 6 Haziran 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Evlidir. istanbul ve ABD. Utah’ın başşehri Salt Lake City’de yaşamaktadır.

1.80 boyunda olan Serkan a tırmanışçısıdır. 1996 yılında Kocaeli Ballıkayalar bölgesinde dağcılığa başladı. 2000-2002 yılları arasında Bulgaristan‘da profesyonel dağcılarla birlikte 2.5 sene geçirdi. Arkasından 5 sene baştan başa İsveç, Stockholm‘de yaşamaya başladı. sonradan da ABD. Utah’ın başşehri Salt Lake City’de yaşamaya başlamıştır.

Türkiye’de Ulusal Takım Dağa Tırmanan kadrosundadır. Tırmanma ve bouldering konularında uzmandır. IFSC Milletlerarası Rota Setter Belgesine sahiptir.

Serkan Ercan’na Adidas Outdoor, Beal ve Houdini Sportswear sponsor olmuştur.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı‘nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Serkan Ercan (Ütopya); Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Açlık Sezgin, Ahmet Arda Sezen, Semih Öztürk, Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışan anlamsız bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bir takım eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay her tarafında dünya ile bağlantılarını sadece bir telefli olarak izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışan bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Doğal hayat ortamında yalnızca elektrik ve suyun, üstelik yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman zeka olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Sun Tzu

Ekranların en yeni yarışma programı Ütopya‘da adi kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar her zaman birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine doğal yaşamla ayrıntılarıyla iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden peşine düşüp takip edebilecek. 5 May 2015 tarihinde Ütopya’dan Serkan Ercan (Ütopya) elendi.

TV8‘de yayınlanan ve 11 ay süren yarışma Ütopya‘nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi emin oldu. Semih Öztürk‘ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL’sini kazandı.

7 Şubat 2016 tarihinde başlayacak olan “Survivor 2016” yarışmasına Serkan Ercan (Ütopya) da Ünlüler takımında katılacak.

7 Şubat 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlayacak olan ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın oluşturacağı “Survivor 2016” yarışması gönüllüler takımında; Aylin Şallı, Damla Can, Efecan Dianzenza, Gizem Kerimoğlu, Gizem Memiç, Gülnihal Içtenlikle, İbrahim Giydirir, Semih Öztürk, Serkay Tütüncü, Başarı Mete yarışacak.

Ünlüler takımında ise: Çağan Atakan Arslan (Soldier), Ebru Öztürk, Eda Akkaya, Ezgi Avcı, İbrahim Yattara, Nagihan Karadere, Serkan Ercan (Ütopya), Tuğba Özay, Yılmaz Morgül, Yunus Günçe ve Seda Tetik yarışacaktır.

Ünlüler Takımında bulunan Serkan Ercan (Ütopya) muafiyet oyununda sol bacağından önemli şekilde sakatlanmıştı. MR çekilmesi için hastaneye gönderildikten daha sonra ayağında meydana gelen sakatlık nedeniyle hekim raporu ile 14 Şubat 2016 tarihinde yarışmaya veda etti.

Serkan Ercan’ın sakatlanması sonrası Survivor yarışmacı adaylarından Spartalı Mehmet Ünlüler Takımına Serkan’ın yerine dahil oldu. 14 Şubat 2016 tarihinde yapılan Dokunulmazlık Oyununu şampiyon Ünlüler Takımı tek yarışan adayı kalan Yağmur Özdemir‘i de takımlarına kattı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Shelley Duvall
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı