S

Sertan Erkaçan

Sertan Erkaçan Biyografisi

Sertan Erkaçan, 1 Nisan 1987 tarihinde istanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Antalya’da tamamladıktan daha sonra konservatuvar okumak için İstanbul’a geldi. Lise yıllarında tiyatro ve müzikle ilgilendi.
Liseden 2005 yılında mezun olduğu yıl Müjdat Gezen Kültür ve Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. 4 yıllık eğitimini 2009 Mayıs ayında tamamlayan Sertan Erkaçan bu vakit içinde ufak çaplı rollerde oynadı.

İlk kamera deneyimine konservatuvarın birincil sınıfında, okuldan birkaç arkadaşıyla birlikte yönetmen Iftihar Meşhur’nün “Polis” isimli sinema filminde küçük bir rol ile kavuştu. Bu filmde Haluk Bilginer ve Özgü Namal başrolde oynarken, Ragıp Savaş, Sermiyan Midyat, Emre Karayel, Settar Tanrıöğen, Sinan Çalışkanoğlu, Yeşim Ceren Bozoğlu, Murat Cemcir da diğer rollerde oynamıştır.

Bir Takım dizilerde davetli oyuncu olarak oynadı. Es-Es’te zengin ve züppe bir genç olan Gürel rolünü canlandırdı.

Sertan Erkaçan, Ekmek İşçileri, Jekor Tekrar ölmeli, Kaç baba kaç, Kabare gibi tiyatro oyunlarında rol aldı. Bertolt Brecht‘in Üç kuruşluk opera isimli müzikalinde Peachum karakterini canlandırdı.

2014 yılında başrollerini Selin Şekerci, Deniz Baysal ve Açelya Topaloğlu‘nun paylaştığı “Firari Gelinler” dizisinde Önder karakterini canlandırdı.

Sertan Erkaçan, yapımcılığını Fatih Aksoy’un yaptığı 2015 yılında “Acil Aşk Aranıyor” adlı dizide Abidin karakterini canlandırırken, Serhat Teoman, Duygu Yetiş, Rojda Demirer ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Rengarenk (TV Dizisi)
2015 – Can Bedenden Çıkmayınca (TV Dizisi)
2015 – Sol Şerit (Sinema Filmi)
2015 – Acil Aşk Aranıyor (Abidin) (TV Dizisi)
2015 – Azazil 2: Büyü (Sedat) (Sinema Filmi)
2014 – Firari Gelinler (Önder) (TV Dizisi)
2013 – Arkadaşlar Aralarında (Deniz)(Sinema Filmi)
2012 – Rakı Masası (Kısa Film)
2012 – Atlılar (TV Dizisi)
2011 – Ay Büyürken Uyuyamam (Yaman) (Sinema Filmi)
2009 – 2010 – Es Es (Gürel) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Fettah Tamince
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı