S

Seyfullah Hacımüftüoğlu

Seyfullah Hacımüftüoğlu Biyografisi

Ulusal Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri

Seyfullah Hacımüftüoğlu, 1960 yılında Trabzon ili Çaykara ilçesi Karaçam beldesinde doğmuştur. Babası Müftüzade Hacı Mehmet Efendi, rahmetli Fatma Hacımüftüoğlu ise annesidir. Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu ise abisidir. İlkokulu Karaçam’da, ortaokul ve liseyi ise İstanbul ve Denizli’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1984 yılında mezun oldu.

Mezun olduktan daha sonra 1985 yılında Trabzon Adayı olarak atandı. Daha Sonra da sırasıyla Sakarya / Taraklı, Hakkari / Şemdinli, Kastamonu / Doğanyurt, Şanlıurfa / Ceylanpınar, Denizli / Serinhisar, Manisa / Akhisar Kaymakamlıkları görevlerinde bulundu.

2 Eylül 2005 tarihinde Devlet Personel Başkanlığında Başkan Yardımcılığı görevine atandı ve 19 Temmuz 2007 – 29 Ağustos 2009 tarihleri aralarında Başbakanlık müsteşar yardımcılığı görevlerinde bulundu. Aynı dönemde Basın İlan Kurumu Idare Heyeti Başkanlığı yaptı.

1990 ve 2004 tarihleri aralarında Başsızlık ve Terörle Çaba, Psikolojik Harekât, Sınır İl ve İlçeler, İnsan Hakları, Afet Yönetimi ve Kamu Yönetiminde Kalkınma konularında değişik eğitim ve seminerlere katıldı. Vilayetler Hizmet Birliği Encümen üyeliği, DOKA Yönetim Kurulu üyeliği ve İMEF Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı yaptı. Başbakanlığın “Kaynaklarını En Etkin Kullanan Vakıf” değerlendirmesinde Akhisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakf vakıfları arasında Türkiye birinciliği ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Ana-Kız Okuldayız Kampanyasında” da Rize Valisi sıfatı ile tekrar Türkiye birinciliği ödüllerini aldı.

29 Ağustos 2009 tarih ve 2009/15395 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Rize Valisi olarak atanmıştır. 19 Mayıs 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı müsteşarlığına atanmıştır.

16 Eylül 2014 tarihinde ise Milli Güvenlik Kurulu genel sekreterliğine atanmıştır.

İyi seviyede İngilizce ve Arapça bilen Seyfullah Hacımüftüoğlu, 27 Ağustos 1989 tarihinde Gülgün Hacımüftüoğlu ile evlendi. Ömer ve Beyza Vildan adlarında iki çocuğu vardır. Şanlıurfa, Ceylanpınar’da Kaymakam olarak ödev yaparken eşi Gülgün Hacımüftüoğlu da hoca olarak yapmakta idi; 30 Haziran 1997 tarihinde olan bir trafik kazasında eşini kaybetti.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Suna Pekuysal
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı