S

Simon Cowell

Simon Cowell Biyografisi

Simon Cowell, İngiltere’de ve Amerika Birleşmiş Devletleri‘nde yayınlanan The X Factor, Pop Idol, American Idol ve Britain’s Got Talent türü kabiliyet yarışmalarında jüri üyeliği yapmasıyla tanınmaktadır.

Simon Cowell, 7 Ekim 1959 tarihinde Lambeth, Londra, İngiltere’de doğmuştur. Annesi bale dansçısı Julie Cowell, babası müzik endüstrisi yöneticisi Eric Selig Phillip Cowell’dir. Hertfordshire Elstree’de büyüdü. Simon’un babası Aşkenaz Yahudi kökenlidir. Okulu 16 yaşında bıraktı.

Simon Cowell, iş hayatına EMI Music plak şirketda çalışmaya başlayarak atıldı. 1985 yılında İngiltere’de Fanfare Records’u kurdu. 1986 yılında şarkıcı Sinitta‘nın “So Macho” şarkısının prodüktörlüğünü yaptı. daha sonra BMG’de müzik kariyerine devam etti. Müzik endüstrisinde başarılı bir yapımcı olarak tanındı. 2001 yılında Pop Idol yarışmasında tahsis aldıktan sonradan daha da ünlendi. Ünü, 2007 yılında dağıtılmış kabiliyet gösterisi olan Britain’s Got Talent‘in lansmanı ile büyüdü.

Simon Cowell, İngiltere’de ve Amerika Birleşmiş Devletleri’nde yayınlanan The X Factor, Pop Idol, American Idol ve Britain’s Got Talent türü yetenek yarışmalarında jüri üyeliği yapmasıyla tanınmaktadır.

Simon Cowell, 300 milyon sterlin bedel olan televizyon prodüksiyon şirketi ve müzik yayınevi olan Syco’nun sahibidir.

Simon Cowell’in 2013 yılından beri birlikte yaşadığı Lauren Silverman’dan 14 Şubat 2014 tarihinde Eric Cu. Londra ve Los Angeles aralarında yaşamaktadır.

Filmleri ve Dizileri :
Süreklilik :
2006 – America’s Got Talent (TV Dizisi)

Yapımcı :
2013 – Tek Hakkın Var (Sinema Filmi)
2013 – 3D One Direction: This Is Us (Sinema Filmi)
2006 – America’s Got Talent (TV Dizisi)

Oyuncu :
2013 – Tek Hakkın Var (Sinema Filmi)
2011 – The X Factor (Jüri) (TV Dizisi)
2011 – Oprah Presents: Master Class (Kendisi) (TV Dizisi)
2002 – Top Gear (Kendisi) (TV Dizisi)
2002 – American Idol (Jüri) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Selahattin Taşdöğen
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı