S

Sina Koloğlu

Sina Koloğlu Biyografisi

Milliyet gazetesi yazarıdır. Bulutsuzluk Özlemi’nin klavyecisi ve grubun kurucu üyelerindendir.

Sina Koloğlu, 1957 yılında istanbul’da doğmuştur. Aslen Trabzon‘un Sürmene ilçesi kökenlidir. Babası futbolcu, teknik direktör, spor yazarı ve yöneticiliği yapan Doğan Koloğlu’dur. Galatasaray Lisesinden (108.dönem) 1976 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Idare Bilimleri’nden mezun oldu.

Sina Koloğlu, dört-beş yaşları alarak müziğe başladı. Lise yıllarında tiyatro kolunda tiyatro müzikleri yaparak müzik hayatını sürdürdü. Liseler arası müzik yarışmalarında tiyatro müzikleri ile ödüller aldı. Bağımsız piyano konserleri verdi. Profesyonel olarak müziğe 1986 yılında Nejat Yavaşoğulları ile birlikte Bulutsuzluk Özlemi adlı rock grubunun kurulmasıyla başladı. Grubun değişmez üyeleri; Nejat Yavaşoğulları (Vokal,Ritim Gitar) ve Sina Koloğlu (Klavye) olmuştur.

On yıl Cumhuriyet gazetesinde çalışan Sina Koloğlu, her konuda muhabirlik yaptı. 2009 yılından beridir de Uyruk gazetesinde televizyon sayfasını hazırlamaktadır. Hem Izlenme Oranı Canavarı köşesinde köşe yazarlığını sürdürmektedir. bununla birlikte televizyon eleştirmenliği yapmaktadır.

Sina Koloğlu’nun babası Doğan Kolode 86 yaşında öldü.

Stüdyo Albümleri:
1986 – Bulutsuzluk Özlemi
1990 – Uçtu Uçtu
1992 – Güneşimden Kaç
1998 – Yol
2001 – Numara
2005 – Felluce/Bağdat
2009 – Zamska

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Serj Sarkisyan
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı