S

Sinem Kobal

Sinem Kobal Biyografisi

Selena, Lise Defteri ve Dadı gibi başarılı T.V. dizilerinde, Okul, Romantik Komedi ve de Ayakta Kal filmlerinde rol almış olan Türk sinema, dizi, tiyatro ve reklam oyuncusu, spiker.
Sinem Kobal, 14 Ağustos 1987 tarihinde, aslen Rizeli olan inşaat mühendisi bir baba ve ev hanımı bir annenin birincil çocuğu olarak, istanbul’da dünyaya geldi. Kerem adında erkek kardeş vardır. Demin okula başlamadan önce bale eğitimi almaya başlayan Kobal, 19911999 yılları aralarında, sekiz sene boyunda bale eğitimine devam etti.

İstek Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’nden 2001 yılında mezun olan Kobal, eğitim hayatı boyunca basketbol, voleybol ve step sporları ile uğraştı. Ortaokul yıllarında okulun basket takımıyla beraber istanbul şampiyonluğu şampiyon Kobal, oyunculuk kariyerine başladıktan sonra da spordan kopmadı ve de aikido yapmaya devam etti.

Sinem Kobal’ın Dormen Tiyatrosu’nda başlayan oyunculuk kariyeri, henüz 13 yaşındayken kadrosuna katıldığı Dadı adlı diziyle profesyonel bir boyut kazandı. 20002003 yılları arasında gösterimde olan Dadı’nın kadrosunda, Sinem Kobal’ın yanı sıra Kenan Işık, Haldun Dormen ve Gülben Ergen gibi başarılı oyuncular yer almaktaydı. Selena dizisi Kobal’a Jetix Çocuk Ödülleri’nde En Sevilen Türk Bayan Oyuncu ödülünü kazandırdı.

Dadı’nın ardından bir süre tiyatro çalışmalarına geri dönen Kobal, Uygur Tiyatrosu bünyesinde sahnelenen oyunlarda yer aldı. Liseden mezun olmasının arkasından Beykent Üniversitesi’nde Hoş Sanatlar Fakültesi Sahne ve Misafir Etme Bölümü’ne katıldı ve de bölümünden başarıyla mezun oldu.

2003 yılında Hürrem Sultan, 2004 yılında ise Lise Defteri adlı dizilerde rol alan Kobal, benzer sene vizyona giren Mektep adlı gençlik-gerilim filmi ile ilk sinema denemesine imza attı. 2005 yılında, ATV’de gösterime giren Soluk Soluğa adlı T.V. dizisinde Aslı karakterini canlandırsa da, dizi seyircilerden beklenen ilgiyi görmedi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Murat Dalkılıç

2006 yılında, ikinci sinema filmi olan Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu’nda yer aldı. Kült bir trash movie olarak nitelendirilen ilk filmin devamı olarak çekilen Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, IMDB listelerinde tarihin en fena 100 filmi arasına girmeyi başardı. 2008 yılında Ayakta Kal, 2009 yılında ise Romantik Komedi, genç oyuncunun beyazperdede yer aldığı diğer yapımlar oldu.

Genç oyuncunun 20062009 yılları arasında rol aldığı Selena adlı dizi, popüleritesini büyük oranda arttırdı. Olağanüstü bir dizi olan ve ağırlıklı olarak çocuklara hitap eden Selena’da, genç oyuncu, Cansu Demirci ve Gizem Güven ile beraber kamera karşısına geçti.

Sinem Kobal, 2009 yılından bu yandan, futbolcu Arda Turan ile birlikte oldu. 2012 yılının Ocak ayında nişanlandılar. 2013 yılının kasım ayında ayrıldılar.

Sinem Kobal, Aralık 2014‘den beri Kenan İmirzalıoğlu ile birliktedir. 14 Mayıs 2016 tarihinde Cunda Adası’nda evlendiler.

2015 yılında “Analar ve Anneler” dizisinde Zeliha karakterini canlandırırken Metin Akdüler, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Binnur Kaya, Nazan Kesal, Tansu Taşanlar, Burak Tamdoğan, Ulaş Tuna Astepe ile birlikte rol aldı.

2015 yılında yönetmenliğini Uğur Yücel’in oğlu Can yücel (2)’in yaptığı “Yaktın Beni” adlı sinema filminde Sarp Apak, Sinem Kobal, Uğur Yücel, Meltem Cumbul, Hasibe Eren, Sezai Aydınlatılmış, Ozan Özcan, Bülent Şakrak ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Gecenin Ötesi (TV Dizisi)
2017 – Yüz Yüze (Seliha) (TV Dizisi)
2015 – Yaktın Beni (İpek) (Sinema Filmi)
2015 – Analar ve Anneler (Zeliha) (TV Dizisi)
2014 – Gönül İşleri (Sevda) (TV Dizisi)
2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (Didem) (Sinema Filmi)
2011 – Mor Menekşeler (Davetli Oyuncu) (TV Dizisi)
2010 – Romantik Komedi (Didem) (Sinema Filmi)
2010 – 2011 – Minik Sırlar (Su Mabeynci) (TV Dizisi)
2008 – Ayakta Kal (Yasemin) (Sinema Filmi)
2006 – Selena (Selena) (TV Dizisi)
2006 – Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (Bianca) (Sinema Filmi)
2006 – Arka Sokaklar 1. Sezon (Komiser Muavini ) (TV Dizisi)
2005 – Soluk Soluğa (Aslıgül) (TV Dizisi)
2003 – Lise Defteri (İnci Altın) (TV Dizisi)
2003 – Mektep (Şebnem) (Sinema Filmi)
2003 – Hürrem Sultan (Ayşe) (TV Dizisi)
2000 – Dadı (Dilara Giritli) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Sadullah Ergin

Oynadığı reklam filmleri:
Vodafone reklamı
Gazete Reklamları
Gençturkcell Muhabbet
Temizlik Maddesi Reklamı
Euro Reklamı
Avea Reklamı
Bingo Reklamı
Garnier Reklamı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı