S

Soner Yalçın

Soner Yalçın Biyografisi

Kamuoyu onu, 1993’te Aydınlık’ta yayımlanan Cem Ersever röportajı ile tanıdı. daha sonra bunu Binbaşı Ersever’in İtirafları adıyla Doğu Perinçek’in yayınevinden kitaplaştırdı.
Hüseyin Soner Yalçın, 1 Ocak 1966 tarihinde Çorum’da doğmuştur. Annesinin adı Cemile Yalçın ve babasının adı Mehmet Ali Yalçın’dır.

Sıhhat meslek lisesini bitirdi. Hacettepe Üniversite Sağlık Durumu İdaresi Yüksek okulunu bitiremeden ayrıldı. 1987 yılında “2000’e içten” adlı dergide çalışmaya başladı. Uzun süre Ankara bürosunda muhabirlik yaptı.

1993 ile 1994 yılı aralarında “Parlak” gazetesinde çalıştı. 1995 Şubatında haber araştırma müdürü oldu yılsonunda işi bıraktı. Siyah Beyaz Gazetesinde de kısa bir süre çalıştı.

1996 yılında Show TV Ankara bürosunda çalışmaya başlayarak televizyona geçmiş oldu. 1996 yılında Star TV‘ye geçerek haber müdürü oldu.

CNN Türk‘te Cüneyt Özdemir‘le birlikte “5N1K” adlı programı hazırladı. CNN Türk’te yayınlanan “Oradaydım” adlı politik belgeselin hazırladı.

4 Şubat2 tarihine kadar Özgürlük gazetesinde, pazar günleri “Not Defteri” adlı köşe yazılarını yazdı.

Tanıdık Olmayan gazetelerde makaleleri yayınlanan, dağıtılmış yerli yabancı belgesellere katkıda bulunan Soner Yalçın “Binbaşı Ersever’in İtirafları”, “Hangi Erbakan”, “Behçet Cantürk“, Doğan Yurdakul ile “Reis” ve “Bay Pipo”, “Teşkilatın İki Silahşörü” ve Mehmet Ali Birand ile birlikte kaleme aldığı “The Özal” ve Türk siyasetine damgasını vurmuş Evliyazade ailesinin gerçek yaşam öyküsünü anlattığı “Efendi” gibi çok satan kitaplara imza atmıştır. Tarikat şeyhi Harun Öğretmen’nın (Aaron Kandiyoti) peşinden, tarikatlara, dergahlara, müritlere, siyaset ve ticaret dünyasına, ilginç akrabalık bağlarına uzanan bir yolculuğa çıkardığı son kitabı “Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı / Efendi 2”, Türkiye’nin gündemini sarstı ve aylarca en fazla satanlar listesinde yer aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Serhat Kılıç

ODA TV davası dahilinde 14 Şubat 2011 tarihinde tutuklandı.27 Aralık 2012’de terhis oldu.

Soner Yalçın, Feza Kutanoğlu evlenmiş ve 10 yı evli kaldıktan sonradan boşanmışlardır. Aren Soner Yalçın (d.2000) adında bir çocuğu vardır.

Kitapları :
– Efendi: Beyaz Türklerin Büyük Sırrı
– Efendi 2: Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı
– Hangi Erbakan
– The Özal Bir Davanın Öyküsü
– Teşkilat’ın İki Silahşoru
– Reis Gladio’nun Türk Tetikçisi
– Binbaşı Ersever’in İtirafları
– Bay Pipo
– Behçet Cantürk’ün Anıları
– Siz Kimi Kandırıyorsunuz!
– Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor
– Samizdat
– Erbakan: Eziyet Edilerek Yalnızlığa Yükseltilen İnatçı Bir Siyasal Liderin Portresi

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı