S

Stella Maxwell

Stella Maxwell Biyografisi

Victoria-s Secret modelidir.

Stella Maxwell, 15 Mayıs 1990 tarihinde Kuzey İrlandalı bir çiftin kızı olarak Brüksel, Belçika’da doğmuştur. Annesi Stella Maynes, babası Maurice Maxwell’dir. Helen Maxwell, Martin Maxwell, Patrick Maxwell adlarında kardeşleri vardır. Stella Maxwell, önce Quenn Margaret Koleji’ni, peşinde Otago Üniversitesi‘ni bitirdi.

Stella Maxwell, 13 yaşına dek Belçika‘da yaşadıktan sonra diplomat olan babasının yeni görevi sebebiyle ailesiyle birlikte Canberra, Avustralya‘ya taşındılar. Bir sene de burada yaşadıktan sonra 14 yaşında iken, Yeni Zelanda‘ya Wellington’a taşındılar. Fakat üniversite yıllarında bütün hayatını değiştirecek bir durum yaşadı ve bir ajans sahibi tarafından keşfedildi.

Stella Maxwell’in birincil moda şovu olarak podyumdaki ilk adımlarını 2009 yılı sonbahar-kış sezonunda Charles Anastase defilesinde attı. Bu defileyi Osman Yousefzada, Mara Hoffman, Fashion East, Luella, Giles, Jeremy Scott, Marc Jacobs, Moschino, Chanel, Fendi ve Balmain gibi modacıların şovları izledi.

2014 yılında Victoria-s Secret için defilede yürüdü ve 2015 yılında Victoria-s Secret’in meleği oldu. ABD‘de Los Angeles ve New York‘ta birer evi bulunan modelin hayatı yoğun seyahatlerle, iki şehir arasında mekik dokuyarak geçiyor.

Stella Maxwell, hem H & M, Urban Outfitters, Puma ve Ermanno Scervino için reklam kampanyalarının yanı sıra Glamour, Elle ve Vogue’daki resim çekimleri için kamera karşısına geçti.

Boyu 1.75 cm olan, 54 kilogram ağırlığındaki Stella Maxwell uyumlu spor yapıyor. Fakat diyetle arası böylece iyi değil.

Lezbiyen olduğunu açıklayan Aralık 2016 ayından beri Stella Maxwell, Kristen Stewart ile aşk yaşıyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Süleyman Demirel
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı