T

Tanem Sivar

Tanem Sivar Biyografisi

Tanem Sivar, 1980 yılında New York’da doğmuştur. Birsin adında bir kız kardeşi vardır. Yedi yaşında iken anne babası boşanmıştır. Annesinde kalan Tanem annesi (boşanınca) Ayşegül Özbudun ve kız kardeşi ile beraber New York’dan istanbul’a 1987 yılında taşınmışlardır. Özel Marmara Kolejiden mezun oldu. sonradan Amerika Birleşik Devletlerine giderek California’da San Diego State Üniversitesi İletişim fakültesi Televizyon, sinema bölümünden mezun oldu.
Türkiye’ye döndükten daha sonra bir dönem Fox TV‘de çalıştı. 2005 yılından sonradan 5 yıl her tarafında Acun Ilıcalı‘yla birlikte çalıştı. 2005 2006 yılları aralarında Acun Firarda programı esnasında Acun Ilıcalı ile dünyanın dört bir yanını adım adım gezdi. Uzun yıllar Survivor, Fear Factor, Var Mısın Yok Musun?, Yetenek Sizsiniz gibi programlarla Acun Medya bünyesinde yapımcılık ve sunuculuk yaptı.

Yiğit Özşener ile “Sen Adalet Ediyorsun”, Lig TV’de Melih Gümüşbıçak ile “21” ve “Nedir Ne Değildir?” adlı spor programını sundu.

2010 yılında 4 ay şovmen Beyazıt Öztürk ile nişanlı kaldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde medya ve irtibat üzerine ders verdi.

2013 Ekim ayı itibariyle CNN Türk‘te “Cumartesi sabahları iki kahve arası” adlı programı sunmaktadır.

Tanem Sivar, 2013 yılında, Yapımcısının Fatih Aksoy olduğu Med Yapım imzalı “Umutsuz Konut Kadınları” dizisinde Sibel karakterini canlandırdı. Dizide başrolleri Evrim Solmaz‘ın diziden ayrılması üzerine diziye giren Deniz Uğur, Songül Öden, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Özge Özder canlandırmıştır.

Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaryosunu Onur Ünlü‘nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği “Uzaklarda Arama” adlı filmin yönetmenliğini Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, ayrıca bir hayat kk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Ay Işığı Bayri gibi oyuncular olmuştur.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Tarık Aziz

Aralık 2015 yılında milli yelkenci Edhem Dirvana ile Avustralya’da evlendi. 23 Ağustos 2017 günü Süleyman Dirvana adında bir oğlu oldu.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Uzaklarda Arama (Sinema filmi)
2012 – 2013 – Umutsuz Konut Kadınları (Sibel) (Tv Dizisi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı