T

Tarık Sezer

Tarık Sezer Biyografisi

‘O Ses Türkiye’ adlı ses yarışmasının Müzik Direktörlüğünü ve de orkestra şefliğini yaptı.

Tarık Sezer, 1964 yılında istanbul’da doğmuştur. 1974 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı’na girerek müziğe adım atmıştır. 9 Sene boyunca çello, piano, kompozisyon dersleri alıp 1984 yılında mezun oldu. Okuldaki öğrenimini sürdürürken 1981 yılında dönemin önemli orkestralarından biri olan Topkapı Orkestrasından önerge alıp bu orkestrada çalışmaya başladı.

İlk grubunu 1985 yılında Aydınlatılmış Karabulut, Gürol Ağırbaş, Tahsin Endersoy ve Erkan Oğur ile kuran Tarık Sezer 1985-1989 yılları arasında ilk önce Zülfü Livaneli almak üzere birçok sanatçıya sahne performanslarında eşlik etmiş ve albümlerinin müzik direktörlüğü ile aranjörlüğünü üstlenmiştir.

Tarık Sezer, 1990-1991 yıllarındaki askerlik görevinden sonra dönüşünde Leman Sam ile 3,5 sene süren bir çalışması olmuştur. 1994 yılında Sertab Erener ile çalışmaya başlayan Tarık Sezer aynı yıl içerisinde Yıldız Tilbe’nin Delikanlım, Gökhan Kırdar’ın “Yerine Sevemem” albümlerinin müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü yapmıştır

bununla birlikte 1995 yılından beri Kenan Doğulu’ya stüdyo ve sahne çalışmalarında müzik direktörü ve düzenleyen olarak eşlik etmektedir.

2007 yılından itibaren “Pop Star-Şarkı Bildirmek Lüzumlu” – “Bir Şarkısın Sen” – “Yüksekokul Türkiye” adlı müzik programlarındaki orkestraların müzik direktörlüğünü yapan Tarık Sezer bu arada Ajda Pekkan ile 2 Sene süren sahne çalışmasında da bulunmuştur.

30 Ekim 2010 tarihinde ilki ve 16 Ekim 2011 tarihinde ikinci sezonu yapılan sunuculuğunu ve yapımcılığını Acun Ilıcalı‘nın üstlendiği müsabaka programı “Değil Böyle Dans”ın Müzik Direktörlüğünü ve de orkestra şefliğini yapmıştır.

10 Ekim 2011 tarihinde ilki yapılan Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu yaptığı 6 sezondur “O Ses Türkiye” adlı ses yarışması programının Müzik Direktörlüğünü ve de orkestra şefliğini yaptı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Teyfik Gelenbe

Tarık Sezer, 40 seneyi aşkın müzik deneyimini ve bilgisini uymak için 2016 ağustos ayında Tarık Sezer Yüksekokul’yi kurmuştur.

Çalıştığı Sanatçılar:
Seyyal Taner
Grup Gündoğarken
İlhan Şeşen
İlhan İrem
Leman Sam
İzel Çeliköz
Yıldız Tilbe
Ayşegül Aldinç
Sertab Erener
Burak Kut
Murat Boz
Mustafa Ceceli
Kenan Doğulu
Ajda Pekkan
Sezen Aksu
MFÖ
Gökhan Kırdar
Işın Karaca
Yaşar Günaçgün
Sibel Can
Erol Evgin
Fatih Erkoç
Kurtuluş Türkgüven
Zülfü Livaneli
Levent Yüksel

Arananlar:
figen han kalp kalbe karsidir

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı