T

Tarık Toros

Tarık Toros Biyografisi

Bugün Gazetesi yazarıdır.

Tarık Toros, 1972 yılında Mersin, Tarsus’da üç kardeşin en büyüğü olarak doğmuştur. Babası öğretmen, annesi ev hanımıdır. Tarsus’da meslek lisesinde elektrik elektronik okudu. Üniversitede okumak için 1988 yılında Ankara’ya geldi. Gazi Üniversitesi Elektronik öğretmenliğini bölümünü kazandı. Mezun olduktan sonra gazetecilik stajıyla mesleğine başlamıştır.

Okuldan 1995 yılında mezun olduktan sonradan SEM HABERadı. Daha Sonra Samanyolu’na geçti, 1 yıl başbakanlık muhabirliği yaptı. Oradan TGRT‘ye aktarma oldu. 1999 yılı Temmuz ayında bir askeri birlikte sancak atama teslim töreninde devlete ait geçit esnasında ayağa kalkmadığı için işten kovuldu. 1,5 sene işsiz kaldı.

Askerliğini 1999 yılında bedelli olarak yaptı.

Ankara’da meslek bulamayınca 2000 yılında istanbul’a gitgide artarak Münci İnci’nin imedya.com’unda yayımcı olarak işe başladı, daha sonra yayınlama yönetmeni oldu. 2001 yılının Aralık ayında Habertürk‘te gece editörü olarak işe başladı. 2006 yılının Ocak ayında Habertürk Genel müdürlüğü görevinden ayrıldı.

Derhal gerisinde Serdar Turgut‘un yayın yönetmeni, Mehveş Evin yayın koordinatörü olduğu dönemde Akşam gazetesi politika sayfaları editörü oldu. Burada 1,5 yıl çalıştıonlarında kanaldhaber.com.tr’de çalışmaya başladı.

Tarık Toros, gazete yazılarına Bugün Gazetesinde devam etmektedir.

Tarık Toros, 2008 sonundan itibaren Kanaltürk haber dairesi başkanı ve Bugün TV’nin Genel Yayın yönetmeni görevlerinde bulunmuştur. Kanaltürk’te haftalık “Merkez Siyaset” adlı siyasi tartışma programını yapmaktadır.

Tarık Toros, 25 Ağustos 2005 tarihinde Banu Özdemir ile evlendi. Emir adında bir oğlu ve bir kızı vardır.

28 Ekim 2015 tarihinde Kanaltürk ve Bugün Televizyonu’na yapılan operasyonun arkasından Kanaltürk ve Bugün TV’nin yönetimine kayyumlar atandı ve TV’lerin yayınları polis zoruyla kesildi ve Bugün TV Genel Yayınlama Müdürü dışarı çıkarıldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Tayfun Erdoğan
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı