T

Taylan Erler

Taylan Erler Biyografisi

Taylan Erler, 1966 yılında Üsküdar’da doğmuştur. 1985 yılında istanbul-Radyosu Gençlik Korosu’nda bariton korist olarak eğitim aldı ve konserler verdi. Müteakip senelerde Süheyl Denizci ve Ümit Aksu yönetimindeki TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’nda görev yapan trompetist Gökmen Ahmet Noyan’dan trompet dersi aldı. 1994 yılında diyalog anlatım irtibat okulundan oyunculuk eğitimi alarak M.E.B diploması ile mezun oldu. 2 buçuk yılda New York da dil eğitimi aldı.
Taylan Erler, 1995 ve 2007 yılları aralarında cu olarak çalıştı. Şöhret ve tango dersleri aldı. Yönetmenliğini Mazlum Kiper‘in yaptığı “Bugün Benim Doğum Günüm” ve “Kadın ile Memur” adlı oyunların yönetmen yardımcılığını yaptı.

2008 yılında 15 sene aradan sonra caz müzisyenliğine geri dönüp tiyatro çalışmaları ile beraber sürdürmeye başladı. Taylan Erler İstanbul Jazz Band adında bir müzik grubu üyesidir.

Marmara Eğitim Kurumu Tiyatro Öğretim Görevlisi olarak ödev yapmıştır. Deniz Harp Okulu öğrencileriyle sosyal etkinlik alanında iki oyun yönetmiştir.

Taylan Erler, bir ara Kanal D ekranlarında sunuculuk yaptı. O Kadar fazla reklam filminde de rol bölge Taylan Erler, Radyo Fenerbahçe ve Radyo Pop’da radyo programcılığı da yapmıştır. Yaban TV’de anlatım yapmaktadır.

2013 yılının sonlarından itibaren konut hayatını bırakıp karavanda yaşanmaya başlamıştır.

2015 yılının son döneminde vizyona giren Uzaklarda Arama filminde belediye başkanı Cevdet rolünü canlandırdı. Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaryosunu Övünç Ünlü‘nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği “Uzaklarda Arama” adlı filmin yönetmenliğini annesi Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, keza bir hayat kadınını canlandıracağı bu filmde birincil defa oyunculuk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Mustafa Uğurlu, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Ay Işığı Bayri gibi oyuncular olmuştur.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Göksel Kortay

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Temel ile Dursun İstanbul’da (Doktor) (Sinema Filmi)
2015 – Uzaklarda Arama (Belediye Başkanı Cevdet) (Sinema Filmi)
2014 – 2015 – Minik Gelin (Seyfi) (TV Dizisi)
2014 – 2015 – Karalama Defteri (okul müdürü) (TV Dizisi)
2008 – Kollama (TV Dizisi)
2005 – Beşinci Ebat (Bedri) (TV Dizisi)
2004 – Size Baba Diyebilir Miyim? (TV Dizisi)
2004 – Mürüvvetsiz Mürüvvet (TV Filmi)
2004 – Mavi Rüya (TV Dizisi)
2004 – Büyük Buluşma (TV Dizisi)
2003 – Sevgili Dünürüm (TV Dizisi)
2002 – İyi Aile Robotu (Turgut) (TV Dizisi)
2000 – Eyvah Kızım Büyüdü (TV Dizisi)
1999 – Çarli (Dedektif) (TV Dizisi)
1997 – Ruhsar (Düğün Memuru) (TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı