T

Tezcan Fenerliler

Tezcan Fenerliler Biyografisi

Ütopya yarışmacısı
Tezcan Fenerliler, 1992 yılında istanbul’da doğmuştur. Üniversite öğrenciliği devam eden Tezcan Fenerliler, bütün sporları sevmekle birlikte bir zamanlar basketbol oynamış ve 1,91 boyundadır.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı‘nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Tezcan Fenerliler; Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Açlık Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Ahmet Arda Sezen, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı abes bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bir takım eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay baştan başa dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile sürekli olarak izlenecek. Doğal hayat ortamında 15 yarışan bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, zorunlu kazma kürek gibi ve birazcık da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışan elenecek. Doğal yaşam ortamında yalnızca elektrik ve suyun, dahası yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanına tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni müsabaka programı Ütopya‘dşmacılar her zaman birlikte ağıl ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın tersine doğal yaşamla adamakıllı iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden takip edebilecek. 5 Aralık 2014 tarihinde Ütopya’dan Tezcan Fenerliler elendi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Tina Turner

TV8‘de yayınlanan ve 11 ay süren yarışma Ütopya‘nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belli oldu. Semih Öztürk‘ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL’sini kazandı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı