T

Tolga Karel

Tolga Karel Biyografisi

Ana Adı Tolga Önce Olan Tolga Karel; 01 Ekim 1978 de istanbul’da dünyaya gelmiştir. Tolga Karel, Davet Sanatları-Sinematografi-Drama dallarında eğitim almıştır. Paris Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan daha sonra sinema ve tiyatro eleştirmenliği yerine getirmek için yeniden Paris‘te Yüksek lisans yapmaya karar verir ve yapar.
Tolga Karel ; Ebru Gündeş, Özcan Deniz, Hülya Avşar, Nalan, Ebru Yaşar, Petek Dinçöz, Zeynep Mansur, Hande Yener gibi solistlerin albümlerinde şarkı sözü yazarlığı ve besteciliği yapmıştır. Oyunculuğunun yanı sıra internettte çok popüler olan bir müzik kanalında sinema ve tiyatro hakkında haftalık köşe yazıları yazmaktadır.

Yaprak Dökümü dizisiyle ünlenen oyuncu Tolga Karel, Bulgaristan’da düzenlenen Best Model of the World yarışmasında ikinci olan ve bir süredir birlikte olduğu Azerbaycanlı manken Günay Musayeva ile şimşek nikahı ile 29 ağustos 2011 de İzmit’te evlendi. 18 Nisan 2012 tarihinde Cihangir Can adında bir oğulları oldu. Son 1 yıldır bambaşka yaşamış çift anlaşmalı olarak 15 Eylül 2015 tarihinde boşandı.

Tolga Karel, eşi Günay Musayeva’ya ve oğlu Cihangir’e yılbaşı hediyesi olarak dünyanın uydusu aydan 4 dönümü 159 TL’den 8 dönüm arsa aldı. Amerikalı avukat Dennis Hope’nin kendi adına tescil ettirdiği arsalardan alan Tolga Karel, 8 dönüm arsaya, 318 TL para ödedi.

Tolga Karel Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisinde rol almıştır.

Tolga Karel, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu 2014 yılında yapılacak olan Survivor yarışmasına katılacağı kesinleşti.

2014 yılında Survivor yarışmasında Ünlüler takımında; Oyuncu Tolga Karel, Futbolcu Ahmet Dursun, Voleybolcu Duygu Bal, Atlet Merve Okumuş, Oyuncu İsmail Ölümsüz Tuncer,oyuncu Eda Özerkan, Şarkıcı Gökhan Keser, Futbolcu Serenay Aktaş var.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Tarkan Karlıdağ

Gönüllüler takımında ise; Model Samanta Mendes, model ve oyuncu Akın Saatçi, Müge Üzel, Sahra Işık ve Berna Canbeldek, Turabi Çamkıran, Yiğit Dikmen, Ekrem Toraman, Ertunga Gemuhluoğlu ve Mert Palavaroğlu var.

9 Haziran 2014 günü Survivor yarışmasından elendi.

9 Mayıs 2016 tarihinde Miami’de nikah masasına oturan Tolga Karel, Amerikalı Sarah Scotti ile Dominik’te düğün yaptı. 900 bin TL’ye evini satan Tolga Karel, ABD‘de Şikago’ya yerleşme kararı aldı. Mia Margeret (d.2017) adında bir kızı oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Kalbimdeki Yabancı (Tanıdık Olmayan ) (TV Dizisi)
2014 – Kod Adı K.O.Z. (Remzi Akkaya) (Sinema Filmi)
2012 – Çok Eskiden Osmanlı Kıyam (Kasım) (TV Dizisi)
2012 – Kanıt 3. Sezon (Komiser Yaman) (TV Dizisi)
2010 – Yavuz Sultan Selim (Yavuz Sultan Selim)(Kısa Film)
2008 – Cin Geçidi (Levent)(Kısa Film)
2006 – 2010 – Yaprak Dökümü (Oğuz Ayhan) (TV Dizisi)
2006 – Kabuslar Evi: Karanlıktan Gelen (Sinema Filmi)
2005 – Ödünç Yaşam (Renan) (TV Dizisi)
2001 – Şeytan Çıkmazı (Çiko) (TV Filmi)
2000 – Evdeki Yabancı (Tekin) (TV Dizisi)
2000 – Aşkın Bedeli (Cem) (TV Filmi)
1999 – Gece Şahinleri (Cenk) (TV Filmi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı