T

Tuğba Ekinci

Tuğba Ekinci Biyografisi

“O Hemen Asker” adlı şarkı ile sahnelere birincil adımını attı.
Tuğba Ekinci, 4 Haziran 1976 tarihinde Kars’da doğmuştur. Bir ablası vardır. Annesi Havva Ekinci hemşire, babası İTÜ İnşaat Mühendislik Fakültesi mezunu inşaat mühendisidir.

Tuğba Ekinci, istanbul Pendik Lisesi mezunudur.

Şov dünyasına girişi Osman Sınav‘ın Ekinci’yi keşfetmesiyle oldu. Bodrum’da ‘Mavi Düşler’ dizisini çekerken Tuğba Ekinci’yi gördü ve teklifte bulundu ve 1994 yılında “Çarkıfelek” adı yarışmada bir süre hosteslik yaptı. 1994’te Alımlılık Yarışması’na girdi, elemeleri geçti ve ilk 20 aday aralarında yer aldı. Babasından onaylama alamayınca yarışmadan ayrıldı. Kral TV’ de uzun süre VJ’lik yaptı.

Erol Köse ile tanışınca şarkıcılık kariyeri başladı. Özcan Şenyaylar’dan özel şöhret dersleri aldı. Ama Erol Köseyle anlaşamadı. 2005 yılında Şahin Özer‘den ilk albümü ‘O Derhal Asker’i çıkaran Tuğba Ekinci bir anda parladı. İkinci albümü ‘Boynuz’u olaylı bir şekilde Özer’den ayrılarak, 2007 senesinde Seyhan Müzik’ten çıkaran Ekinci’nin üçüncü albümü ‘Condom’dur.

38. Altın Kelebek Ödülleri’nde ödül almak için sahneye çıkan Tarkan‘a “Hülya Avşar‘ın yerine sormak istiyorum. Niçin okul yaptırmadın?” diye sordu. Tarkan da, “Cümbür Cemaat biliyor, bilen biliyor. Açıklama yerine getirmek istemiyorum. Ödül töreni bu” diye yanıt verdi. Tarkan “En çok düet yapmak istediğim sanatçısınız” diyen Tuğba Ekinci’ye yanıt vermeden, ödül de almadan sahneden inmişti.

Buzda Dans yarışmasına katıldı ve finale dek yükseldi. Ama finalde elendi.

Tuğba Ekinci, 2002 yılında basketbolcu Fatih Özbilen ile evlendi. 5 yıl evli kaldı. 2007 yılında boşandı.

2013 yılında Tuğba Ekinci’nin, kaza yapıp hurdaya çıkardığı, sonradan arabulucu saklayıp, sigortadan para alabilmek için Jaguar marka arabasının çalındığını söyleyerek “kabahat uydurduğu” gerekçesiyle yargılandı. Yalan söylediğine karar veren duruşma, “suç uydurmak”tan 25 gün hapis cezasına çarptırıldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Taner Güngör

Albümleri :
2005 – O Şu Anda Asker
2007 – Boynuz
2008 – Condom
2010 – Yanma Demezler
2011 – 100 Derece
2013 – Hadi Kızım

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı