Ü

Ufuk Özerten

Ufuk Özerten Biyografisi

Eski Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı

Ufuk Özerten, 1951 yılında istanbul’da doğmuştur. Makine mühendisi olan Özerten, uzun yıllar Ankara Emniyetspor’da yöneticilik yaptı.

1992 yılında’nda farklı alanlara yönlendirilmiş görevler üstlendi. Futbol Federasyonu’nda yönetim kurulu üyeliği görevini yaptı. Ufuk Özerten, bu görevinden önce Gençlerbirliği Genel Koordinatörlüğü’nü yaptı. 14 Mayıs 2006 tarihinde yapılan alışılmış genel kurulu sonucu, asbaşkan olarak Gençlerbirliği yönetiminde ödev aldı.

1992 yılında Üçüncü Lig temsilcisi olarak göreve başladığı Futbol Federasyonu’nda, genç takımlar sorumluluğu, federasyon temsilcileri sorumluluğu, basın sözcülüğü ve hakem gözlemciliği görevlerinde bulundu.

Temmuz 2004’cilt bu yana Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdüren Ufuk Özerten 5 Mayıs 2005 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanlığı görevine seçildi.

13 Temmuz 2011 tarihinde Futbolda hile iddialarına karşın soruşturma zarfında gözaltına alındı.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Ufuk Özerten, 22 Nisan 2014 tarihinde istifa mektubunu Federasyon Başkanı Şimşek Demirören‘e sundu. Federasyonun ikinci adamı olan Başkanvekili Ufuk Özerten, görevinden ayrıldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Uday Shankar
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı