Ü

Uğur Biçer

Uğur Biçer Biyografisi

Fox Tv‘de oynamaya başlayan “Savaşçı” adlı Tv dizisinde Astsubay Üstçavuş Emre Durmuş karakterini canlandırmaktadır.

Uğur Biçer, 1988 yılında İzmir‘de doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Hem oyunculuk eğitimi aldı.

Uğur Biçer, Show TV man Kardeşler dizisinde rol aldıktan sonra tanınmaya başladı, ardındaki Osmanlı Tokadı, Eyvah Yazık 3 ve İnanç Odası gibi yapımlarda yer almıştır. Bunun yanı sıra Yandex ve Tudors Gömlek reklam filmlerinde oynamıştır.

2014 yılında Gizem Karaca‘nın başrolde yer aldığı Hoş Köylü adlı dizideki rolü ile tanınır oldu. 2016 yılında Elçin Sangu ve Barış Arduç‘un baş rolünde yer aldığı Kiralık Aşk dizisinin ikinci sezonunda diziye dahil olmuş ve bu dizide fena bir kişilik olan Cevdet rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

9 Nisan 2017 tarihinde Fox Tv‘de oynamaya başlayan Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Süleyman Çobanoğlu yazdığı, yönetmenliğini Volkan Kocatürk ve Eray Koçak‘ın yaptığı “Savaşçı” adlı Tv dizisinde başrollerde Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Fırat Albayram, Burç Kümbetlioğlu, Bahadır Vatanoğlu, Uğur Biçer, Alican Albayrak, Hakan Dinçkol ve Doğan Bayraktar oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Savaşçı (Astsubay Üstçavuş Emre Durmuş) (TV Dizisi)
2016 – Hanım Köylü (Muhacir İsmail) (TV Dizisi)
2026 – 2017 – Kiralık Aşk (Cevdet) (Sinema Filmi)
2014 – Güzel Köylü (Sıddık Karabacak) (TV Dizisi)
2014 – Eyyvah Yazık 3 (Hanımköylü) (Sinema Filmi)
2013 – İnanç Odası (Sinema Filmi)
2013 – Osmanlı Tokadı (Doğu-Bekir Ağa) (TV Dizisi)
2012 – Düşman Kardeşler (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Uğur Yücel
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı