Ü

Uğur Türe

Uğur Türe Biyografisi

Uğur Türe, 1963 yılında Ordu‘nun Fatsa ilçesinde doğmuştur. 1980 yılında Ankara, Bahçelievler Deneme Lisesini bitirdikten daha sonra 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldu.
Uğur Türe, hekim olarncesu Kayseri’de Kızılören sağlık durumu ocağında pratisyen hekim olarak tayin yapmaya başladı.

1987-1992 yılları arasında İstanbul Şişli Etfal Hastanesi Nöroşirürji Kliniğinde araştırma görevlisi ve sinir cerrahı olarak çalıştı.

1990- 1993 yılları arasında University of Zurich, İsviçre‘de Nöroşirurji Kliniğinde Prof. Dr. Gazi Yaşargil‘in gözetiminde mikrocerrahi ve cerrahi nöroanatomi eğitimi aldı. 1995- 1997 yılları aralarında University of Arkansas for Medical Scienses, Little Rock, Arkansas, USA ‘da “Research Fellowship” (Araştırma görevlisi) olarak çalıştı ve Prof. Dr. Gazi Yaşargil ve Prof. Dr. O. Al-Mefty’nin gözetiminde cerrahışmalarına devam etti.

1997 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim dalında Muavin doçent olarak göreve başladı ve aynı fakültede 1999 yılında Beyin ve Asap cerrahisi doçenti oldu.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda devir yaptı ve nöroşirürji profesörü oldu.

2003 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalında Öğretim Üyesi ve Başkanlığını yürütmektedir

Dr. Türe’nin cerrahi nöroanatomi ve cerrahi teknikler hakkındaki çalışmaları, en kayda değer uluslararası nörocerrahi dergilerinde ve kitaplarda yayınlanmıştır.Çeşitli ülkelerde ziyafet edilen bir hatip olarak farklı alanlara yönlendirilmiş kongre, görüşme ve kurslara katıldı; ABD, Brezilya, Portekiz, Finlandiya, İspanya, İsviçre, İngiltere, Almanya, Çin ve Japonya dahil elde etmek üzere, “CNS Kongresi”nde “Üstün bir occipitofrontal fasikül var mı?” Konulu sunumu için “onurlu anma” ödülüne bedel görüldü.

Uğur Türe, evlidir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ufuk Bayraktar
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı