Ü

Uğurkan Erez

Uğurkan Erez Biyografisi

Koreograf

Uğurkan Erez, 1954 yılında Vize‘de doğdu. Anne ve babasının hoca olması ve de o yıllarda uzun bir zaman Vize’de annesi Zekiye Yargı Erez Atatürk İlköğretim Okulu’nda atama yapması nedeniyle 6 yaşına değin Vize’de kaldı. 9 yaşındayken kaybettiği babasının adı Nüzhet Erez dir. Bir abisi, bir ablası vardır.

İlkokulu İstanbul Gazi Mustafa Kemal Paşa İlkokulu’nda, Ortaokulu Kadıköy Kemal Atatürk Ortaokulu’nda, liseyi de Fenerbahçe Lisesi’nde tamamladı. Üniversiteyi Şişli Ticari İlimler Akademisi’nde (Siyasi Bilimler Fakültesi) 1975 yılında bitirdi. Üniversiteyi bitirdikten daha sonra Amsterdam‘da istatistik bilimi üzerine staj yaptı.

sonra Kadıköy’de Beymen’in muhasebe bölümünde işe başlayan ve bir vakit çalışan Erez, askerlik görevini tamamladıktan sonra Philips’te maliyet muhasebesi şefi olarak çalıştı. daha sonra Süzer’e aktarma olup ihracat üstüne Libya‘da çalışmaya başladı. Libya dönüşü Kadıköy Ticaret Lisesi’nde 8 ay kadar İngilizce öğretmenliği yaptı.

Moda işine merak saran Uğurkan Erez, Vepa’nın halkla ilişkiler müdürlüğünü yaptı. sonra bir ajans açarak moda işine tam anlamıyla girdi. Çoğu büyük gösteriye imza attı. Halen mesleğinde ülkemizin ve dünyanınandır. Best Model, Miss Turkey, Elite Model Look gibi fazla manâlı organizasyonların değişmeyen koreografıdır. Ve son olarak defilelerin yalnızca podyumda sergi olmadığını, içinde dans olduğunu, tiyatro olduğunu, paylaşım, arkadaşlık ve matematik olduğunu, bir tamamiyle sanat olduğunu herkesin akıllarına kazıyan bir sanatçıdır.

1998’de kurduğu bir Koreograf ve mankenlik ajansı sahibidir.

“Huysuzla Dans Eder misin?” ve “Bugün Ne Giysem” yarışmalarında jüri görevi yaptı.

2008 yılında akciğer kanseri olduğu ortaya çıkan Uğurkan Erez erken teşhis ile kurtuldu.

Geçirdiği ağır kanser ameliyatı ardından istanbul’u terk ederek İzmir Kordonboyu’ndan konut satın alıp İzmir’e yerleşti. Fakat bir yıl daha sonra dostlarının baskılarına dayanamayıp İstanbul’a döndü.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Uğurtan Sayıner

Uğurkan Erez, mimar bir bayan ile evlendi, 1990 yılında boşandı. Billur Erez(d.1981)adında modacı olan bir kızı var.

2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Uğurkan Erez‘in sunuculuğunu Hikaye Serter ile beraber yaptığı “Bu Stil Benim” adlı müsabaka programında Nur Yerlitaş, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

2015 yılı ocak ayında Tv8 kanalında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu yaptığı 2.sezon “Bu Stil Benim” adlı müsabaka programında Nur Yerlitaş, İvana Sert, ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri görevi yaptı.

2016 yılının başında başlayacak olan 5.sezon İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında jüri koltuğunda Neslihan Yargıcı ve Hakan Akkaya da oturacak.

Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu’nun olmadığı bu yeni sezonda İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında yeniden sunuculuğu Öykü Serter yaparken, jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez olacak.

21 Kasım 2016 tarihinde başlayan “İşte Benim Stilim” 7. Sezon yarışması Tv8 ekranlarında yayınlanacak ve sunuculuğunu yine Öykü Serter‘in yapacağı yarışmanın jüri üyeleri Nur Yerlitaş, İvana Sert, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez olacaktır. Konuk jüri olarak Kerimcan Durmaz haftanın bir günü yarışmada olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı