V

Volga Tamöz

Volga Tamöz Biyografisi

Müzik yapımcısı. Artist çoğu albüm ve projede besteci ve aranjör olarak çalışmalarıyla tanınmaktadır.

Volga Tamöz, 13 Mart 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlkokul eğitimi sırasında özel müzik dersleri alan Volga Tamöz, İstanbul Büyük Kasaba Tiyatroları’nda 3 yıl tiyatro eğitimi aldıktan daha sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarında, ilköğretim sonrası akademik müzik eğitimine başladı ve altı sene süren Çalgı Eğitim Bölümünü galibiyet ile bitirdi.

Volga Tamöz, çok sesli (çok sesli müzik) müziğe aleyhinde olan ilgisinden nedeniyle Kompozisyon eğitimini hedefleyen Volga Tamöz İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı kompozisyon bölümünü kazanarak 2002 yılında mezun oldu. 2007 yılında Haliç Üniversitesi‘nde Yüksek Lisans Programını bitirerek, akademik eğitimini tamamladı.

Volga Tamöz, müzik eğitimi ile beraber popüler müzik yaşantısında benzer paralellikte devam ettirirken, 2000 yılından bu yanlamasına çoğu projede besteci, düzenleyen, müzik direktörü ve prodüktör olarak tahsis aldı.

Volga Tamöz, “Yazz Records” isimli Müzik Prodüksyon şirketini kurdu.

2004 yılı Eurovision Şarkı Yarışması’nda yapım şefi olarak atama aldı.

Volga Tamöz, 30 Kasım 2003 tarihinde Pervin Tamöz ile evlendi. Mita(d.2006) adında kız çocuğu vardır. 5 Temmuz 2013 tarihinde boşandılar.

1993 yılından beri pek fazla meşhur ismin aranjörlüğünü yapan Volga Tamöz, 2015 yılında çıkardığı No 2′ adlı albümünde Emre Altuğ, Hande Yener, İzel Çeliköz, Nükhet Duru, Berksan Özer, Murat Dalkılıç, Keremcem, Atiye Denizgibi isimleri bir araya getirdi.

Albümleri :
2011 – Şık Şık
2012 – Bütün 90’dan
2015 – No. 2

Arananlar:
volga tamöz kim ile evli

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Vissarion Belinski
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı