Y

Yalçın Çakır

Yalçın Çakır Biyografisi

Yalçın Çakır, 20 Haziran 1961 tarihinde Eyüp, istanbul’da doğmuştur. Çocukluk yıllarında babasının işi nedeni ile Kasımpaşa’da ve daha sonra gençlik yıllarında Etiler’de yaşadı. 1967 – 1972 yılları arasında Kasımpaşa’da Cezayirli Hasan paşa İlkokulunda okudu. 1972 -1978 yılları aralarında Levent ortaokulu ve lisesinde okumuştur. 1978 yılında başladığı Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Belli Başlı Sanat dalından mezun oldu.
Yalçın Çakır, 1978 yılında Hürriyet Gazetesi‘nde hür alan muhabiri olarak gazeteciliğe başladı. Muhabirliğe başladığında bir yana okurken, ailesinin hesaplı şartları gereği çalışmaya başlayan Çakır, okuldan daha sonra taksi duraklarında telefonlara bakarak evin geçimine katkı sağladı.

Geceleri gazinolarda fotoğrafçılık da yapan Yalçın Çakır, Milliyet, Cumhuriyet ve Yeni Yüzyıl Gazetelerinde de çalıştı. Gençlik yıllarında Beşiktaş Spor Kulübü’nde Boks sporu ile uğraştı.

Yalçın Çakır, askerliğini Manisa acemi birliğinde yaptıktan sonradan Erzurum Paşapınarı 202. Mekanize Piyade Alayı’nda tamamladı.

Yalçın Çakır, bir süre de Nurettin Sözen İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı iken onun danışmanlığını yaptı.

Yalçın Çakır, bir evlilik yapıp boşandı. Bu evliliğinden Çisil Çakır adında bir kızı vardır.

2004 yılında aşırı stresten yürek krizi geçiren Yalçın Çakır, 1992 yılından bu yana, 2 defa ara vermesine karşın Flash TV‘de 1 Şubat 2017 tarihine dek çalıştı.

Yalçın Çakır, Flash TV’de Düzlem ayna, yüzyüze, flaş takım, evlat acısı, evlat hasreti programlarını hazırladı. 2007’den beri sunuculuğunu yaptığı Gerçeğin Arkasında programı, Ağustos 2012 tarihinde son bulmuştur.

2013 yılının Eylül ayından 2017’nin Ocak ayına dek Flash TV ekranlarında başlıca haber bülteni sunan Yalçın Çakır, Flash TV’de Sabahtan 07:00 ile 10:00 saatleri aralarında ‘Gerçek Gündem’ isimli sabahleyin haberlerini sundu. 1 Şubat 2017 itibariyle Flash TV’den ayrıldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yücel Erten

14 Şubat 2017 tarihinde Beyaz TV ile anlaştı. 27 Şubat 2017 tarihinde başlayan “Yalçın Abi” adlı programda, kayıp şahısların arandığı, işleyeni belli olmayan ya da işleyenin bulunamadığı cinayetlerin aydınlatılmaya çalışılacağı, küslerin barıştırılacağı program hafta içi her gün canlı olarak yayınlanacak.

Kitapları :
2013 – “Bu daha başlangıç”: sözün özü direnişin gözü Yalçın abi

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı