Y

Yasemin Bozkurt

Yasemin Bozkurt Biyografisi

Yaseminin Penceresi isimli programı uzun vakit ekranları işgal etti.

Yasemin Bozkurt, 1959 yılında subay bir baba Turhan Ünver ile ev hanımı annesi Habibe Hanım’ın ilk çocuğu olarak Ankara‘da doğmuştur. Esas soyadı Ünver’dir. Kendisinden küçük Tülin, Tufan ve Tevfik adlarında 3 kardeşi vardır. Ufak yaşta ailesiyle birlikte istanbul’a taşındılar. Beşiktaş Kız Lisesi’nden mezun oldu.

Beşiktaş Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1977 yılında o dönemin en yüksek tirajlı dergisi Hey’de stajyer olarak işe başladı. İlk röportajını Semiha Akustik ile yaptı.

18 yaşında 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin İşletme Bölümünde okumaya başladı. Günaydın Gazetesi‘nde çalışan eski gazeteci Ünsal Bozkurt ile 1977 yılında evlendi, Dağhan adında çocuğu oldu. sonra Yiğit (d.1984) adında bir oğlu daha oldu.

1988 yılında Dublin‘de yapılan Eurovision şarkı yarışmasına Güneş Gazetesi muhabiri olarak gitti.

1989 yılına dek Güneş ve Bağımsızlık gazetelerinde çalıştıktan sonradan, ortalıkta özel televizyonlar filan da yokken, ben televizyoncu olacağım der ve TRT‘nin kapısını çalar. TRT tellar. 1989 yılında Süleyman Demirel‘i talk show’a birincil çıkaran birey olur. Süleyman Demirel’le yaptığı röportajında ona ‘‘kızınca alnınız kızarıyormuş efendim, içten mu?’’ deyince Demirel kaşlarını kaldırıp yukarı bakarak yanıt vermiş: ‘‘Ben nereden göreyim kızım!’’.

Kadının Penceresi, Politika Penceresi derken, Yaseminin Penceresi isimli programı uzun zaman ekranları işgal etti.

Yasemin Bozkurt, 2011 yılında Cine 5 ekranlarında “Yasemin Bozkurt’la Randevulaşma Noktası” programını sunmaya başladı. CINE5 ekranlarında “Bir Demet Yasemin” programını hazırlayıp sundu.

2003 yılında, TGRT’de yaptığı “Kadının Sesi” adlı programının içine evlilik köşesini koydu. Daha Sonra 2005 yılında Kanal D’ye geçtiğinde orada devam etti.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yılmaz Güney

Flash TV’de Esra Erol’un sunduğu Dest-i İzdivaç programı Yasemin Bozkurt sunmaya devam etti.

Yasemin Bozkurt, Temmuz 2013 ayında ticarete atılarak Çeşme Alaçatı’da “Yasemin Alaçatı” adlı butik otelini açtı. Otelin yönetimini ise Amerika’da turizm okumuş, kurumsal tecrübesi olan oğlu Yiğit Bozkurt’a bıraktı.

2017 Nisan’ından itibaren teve2’de yayınlanmaya başlayan sözde belgesel formatındaki “3. Sayfa” adlı programı hazırlayıp sundu.

2017 Eylül ayının başından itibaren Kanal D ekranlarında “Hayatın Penceresinden” adlı programı sunmaya başladı.

Kitapları:
2013 – Yasemin’in penceresi

Filmleri ve Dizileri :
2009 – Kanal-İ-zasyon (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)
2007 – Sana Mecburum (TV Dizisi)
2002 – Reyting Hamdi (Kendisi) (TV Dizisi)
2002 – Beşik Kertmesi (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
1997 – Yeni Bir Yıldız (TV Filmi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı