Y

Yavuz Seçkin

Yavuz Seçkin Biyografisi

Yavuz Seçkin, 2 ocak 1969 tarihinde istanbul’da Doğmuştur. Şişli Motor Iş Lisesi’nden 1988 yılında mezun oldu. Gültepe’de bir işyeri işleten, ticaretle uğraşan bir esnaftı. Arkadaşlarının gaza getirmesi ile “İner misin Çıkarmısın” yarışmasına katılmış ve hayatı değiştirilmiş.
1997 yılında , “İner misin Çıkana da katılarak birinci olmuştur. Bu sayede 28 yaşında taklit yeteneğini keşfetmiştir. ” On Parmak On Beceri ” isimli yarışmaya da katılan Yavuz Seçkin benzer yarışmada İsmail Ölümsüz Tuncer ile tanışıp birlikte radyo programı yapmaya başlamıştır.

2002 yılında “Yavuz’un Minibüsü” adlı programıyla Radyo Klas’ta yayın hayatına başladı. Sonraları programında telefon şakalarına yer vererek birçok ünlüye şakalar yaptı. sonradan Radyo Klas’tan ayrıldı ve Süper FM’de program yapmaya başladı. Televizyon skeçlerinde yer aldı.

Yavuz Seçkin, partneri İsmail Baki Tuncer ile birlikte Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Bülent Ersoy, Ahmet Çakar, Güneri Civaoğlu, Mehmet Ali Birand, Cemil İpekçi, Erman Toroğlu, Aziz Şimşek, Hıncal Uluç, Fatih Terim gibi bir fazla ünlünün taklitini başarı ile yapmıştır.

Atv’de oynayan “Avrupa Yakası” dizi filmde “Sertaç” rolü ile televizyon dünyasına adım attı. 2004 – 2009 yılları arasında Yavuz Seçkin,“Avrupa Yakası” adlı dizide Sertaç karakterini canlandırırken; oyuncu kadrosu her sezon değişse de Gülse Birsel, Gazanfer Özcan, Levent Üzümcü, Şenay Gürler, Ayla Caneroğlu, Veysel Diker ve Şimşek Öcek birincil altı sezonda bulunan oyunculardır.

Diziyi stand-up gösterileri, gösteri programları (Co-Medya) ve reklam filmleri peşine düşüp takip etti.

Eylül 2008 yılında TV 8 kanalında medyatik ünlülerimizin tiplemelerinin yer aldığı, aralara da kendi ırk tiplemelerimizin serpiştirildiği bir medya komedisi “Co-medya” adlı komedi programını yaptı.

Yavuz Seçkin’in birincil eşi olan Havva Tavukçu’dan, Oğuzhan (d.1993) ve Zeynep (d.1996) adında iki çocuğu var.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yüsra Geyik

Yavuz Seçkin, ikinci evliliğini bale öğretmeni ve balerin Dicle Güler ile 12 haziran 2010 tarihinde yaptı. Asya Mila (d. 20 Ağustos 2012) adında bir kızı vardır.

2016 yılında senaryosunu yazıp yapımcılığını üstlendiği “Yıldızlar da Kayar: Das Borak” adlı sinema filminde Yavuz Seçkin başrolde oynarken öteki rollerde Larissa Gacemer, Serenay Aktaş, Ali Rıza Tanyeli, Veysel Diker, Altan Erkekli, Altan Gördüm ve Ümit Karan oynadı. Konuk oyuncu olarak Saba Tümer, Bülent Serttaş ve Mesut Yar da filmin kadrosuna dahil oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Devamlılık:
2016 – Yıldızlar da Kayar: Das Borak (Sinema Filmi)

Yapımcı :
2016 – Yıldızlar da Kayar: Das Borak (Sinema Filmi)

Oyuncu :
2016 – Yıldızlar da Kayar: Das Borak (Das borak-Bekir) (Sinema Filmi)
2016 – Oldu mu Şu Anda? (Yaşar)(Sinema Filmi)
2013 – Şampiyon Derviş (Doktor Tarkan) (Konuk oyuncu) (TV Dizisi)
2012 – İşler Güçler (Misafir Oyuncu) (TV Dizisi)
2012 – Oğlum Bak Git (Orhan) (Sinema Filmi)
2012 – Yalan Dünya (TV Dizisi)
2008 – Sevimli Dinazor Tatilde (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2008 – Comedya
2008 – Hemencecik Bakış Show (Kendisi) (TV Dizisi)
2006 – Şirin Dinazor (Seslendirme) (Sinema Filmi)
2006 – Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (Anadol) (Sinema Filmi)
2004 – 2009 – Avrupa Yakası (Sertaç) (TV Dizisi)
2002 – Hastayım Hekim (TV Dizisi)
1999 – Yılan Hikayesi (Ercüment) (TV Dizisi)
1995 – Çiçek Taksi (TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı