Y

Yüksel Aytuğ

Yüksel Aytuğ Biyografisi

Televizyon eleştirmenliği yapmaktadır.

Yüksel Aytuğ, 1963 yılında Sivas, Hafik’de doğmuştur. Babasının memurluğu sırasında doğduğu Sivas Hafik’deri daha iki aylıkken görev sebebiyle ayrılmış. sonradan ilk,orta ,liseyi istanbul’da okudu. 1980 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu.

İlk gazeteciliğe Türk Haberler Ajansı’nda spor muhabi2 sene çalıştıktan sonradan eski Güneş gazetesine Mehmet Ali Yılmaz zamanındaki Güneş Gazetesi’ne Şansal Büyüka’nın ekibine girdi.

1989 yılında askere gitti. Askerlik dönüşü ise magazin muhabiri oldu. Türkiye’nin birincil televizyon ilavesi gazetesi olan Güneş Ekran ekini çıkarttı. Orada köşe yazarlığı yapan bir hocasının tavsiyesi ile o da orada televizyon kritiği üstüne köşe yazarlığına başlamış.

Farklı Alanlara Yönlendirilmiş dergi ve TV kanalında muhabir, yayımcı, yazı işleri müdürü, genel yayın yönetmeni, yazar olarak görev yaptı. Bağımsızlık Grubunda bir kadın dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı.

Sabahleyin gazetesinin eki Günaydın gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Yüksel Aytuğ’un sunduğu Medyatik programı, 2014 yılının ocak ayında Kanaltürk’ten ayrılarak Beyaz Tv’ye aktarma oldu.

YüksTarihinde Istek Doğan ile evlendi. Nikâh şahitliğini Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı yaptı. Nikâh cüzdanlarını Orhan Gencebay‘ın elinden alırken nikâhı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kıydı.

Nikâhın konukları aralarında Halit Kıvanç, Orhan Gencebay, Erol Evgin, Uğur Dündar, Hıncal Uluç, Türkan Şoray, Gülben Ergen, Ajda Pekkan, Fatih Terim, Kenan İmirzalıoğlu, Nükhet Duru, Nur Yerlitaş, Beyazıt Öztürk, Erkan Petekkaya, Ali Poyrazoğlu, Esra Erol gibi isimler var.

Kitapları :
2006 – Aşk Tedavülden Kalkmadan (Şiir kitabı)
2004 – Gaf Kürsüsü, İnceleme – Araştırma
2000 – Aşka ve Ölüme Dair, Şiir kitabı

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yılmaz Güney
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı